Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A csillagászati távcsöveket...

A csillagászati távcsöveket földi megfigyelésre is jól lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés
pl egy 60 ezer forint körüli áron vásárolt távcsővel nappal ha tiszta a légkör mennyire lehet jól megfigyelni a kb 30 km re lévő hegyeket? Esetleg a légköri megfigyelésre is jók? Távoli felhők, viharok?
2011. jún. 11. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100 alatti nagyítás alkalmas a földi megfigelésre is.
2011. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
biztos.
2011. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

attól függ milyen a távcső tipusa. reflektorossal nem igazán lehet, nekem olyan van, és baromi hosszú, 1,2méter ami kicsit kényelmetlen. távoli felhők, vihatok nem igazán, én kipróbáltam és semmi nem látszik ami nem is meglepő. földi objektumokat meg tudsz figyelni, nekem 200x nagyítás is simán jó. a 30km-t most így nem tudom elképzelni, de nagyon messze van ahoz hogy részleteket hívjál elő. mélyég objektumoktól eltérően itt nem a fénygyűjtő képesség, hanem a nagyítás számít, bár az átmérő is fontos mert egy 11 centissel hiába nagyítasz 200x-t

ha egy rövid APO-rol beszélnénk, akkor azzal lehetne mindent talán

2011. jún. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban az átmérő a fontos, hiszen az elméleti felbontóképesség annak a függvénye. Sőt az alkalmazható nagyítást is az korlátozza be. Egy Földi távcsőnél teljesen feleslegesek a nagy nagyítások, és nem is használatosak. Én már a 100 szoros nagyítást is túlzásnak tartom, bár kérdés hogy egyáltalán van e mód a rögzítésre. Már egy 20 szoros nagyítás is csak akkor élvezhető rendesen ha a műszer rögzítve van! Annakidején a Jánoshegyi kilátót néztem 5km távolságból. Kb. 60 szoros nagyításon már láttam az embereket és pontosan látható volt a ruházatuk is. Ez egy 10cm objektívű műszer volt, és a nagyobb nagyítások már "szétestek". A nagy kontrasztú "célpontokkal" szerintem nem lenne gond, de a sima felhőzet megfigyelése szerintem kiábrándító lesz.
2011. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!