Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan film/könyv ami...

Van olyan film/könyv ami arról szól, milyen lenne a világ ha az antikvitás továbbfejlődhetett volna?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? Az antikvitás továbbfejlődött, bizánci birodalom lett belőle. A késői Rómával teljes a folytonossága.
2011. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bizonyos szempontból továbbfejlődött. Arra gondoltam h ha azok a trendek maradtak volna meg mint Jézus korában, nem lett volna népvándorlás, keleten meg bigott ortodoxia.

Emiatt a középkor kimaradt volna, már mondjuk 500-ban eljött volna az újkornak megfelelő kor.

2011. jún. 16. 12:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Á, alternatív történelem? Van ilyen, steampunk egyik vonulata, ami az alexandriai technikai fejlődést folytonosnak veszi, a politikai változásokat "kiüti", vagy megmagyarázza azzal, hogy a technikai felfedezések azonnali szingularitáshoz vezettek, és így egyfajta antik steampunkot hoz létre. (Héron gőzgépét szokták alapul venni, hogy sikerül belőle valóban működő, hasznos gépet tervezni, és az addigi emberi erőre alapuló ipart lecserélik gépesítettre. Ez mondjuk nem megalapozott, de nagyon látványos.) Nem tudom, hol olvastam hasonlót, egyszer véleményeztem egy ilyen tematikájú amatőr novellát, ott hivatkoztam valamire, de sajnos nem találom a kérdéses művet.
2011. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!