Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan védekezzünk ha vihar...

Hogyan védekezzünk ha vihar idején valahogy gömbvillám kerül a zárt szobába? Elég ha mozdulatlanok maradunk és pár másodpec múlva magától megsemmisül?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 18:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
Na, ez jó, erre én is kíváncsi vagyok. Viszont úgy tudom gömbvillámok tulajdonképpen bármikor megjelenhetnek, nem szükséges a viharos időjárás.
2011. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy a gömbvillámok létezése még ma sem teljesen elfogadott.
2011. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ezen én is sokat gondolkodom... kiskorom óta félek tőlük...:s engem is érdekelne a válasz.
2011. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nekem a papám mesélte, hogy egyszer gyermekkorában látott gömbvillámot. Nagy vihar volt, a papám és az apukája éppen akkor ért haza a földről. Éppen hogy beértek, a nyitott ajtón keresztül bejött a gömbvillám. Kétszer tett egy kört a szobában és kiment a nyitott ajtón keresztül. Azt nem tudom hogyan kell védekezni ellene, de a papám azt mondta, hogy a döbbenettől meg sem tudtak mozdulni. És mivel nem csapott beléjük a gömbvillám, lehet, hogy így lehet védekezni ellene :D
2011. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Régen volt a TV-ben egy interjú egy meteorológussal,aki a gömbvillámok keletkezését és viselkedését kutatta. Szerinte nem lehet védekezni ellene,csak viharkor ne legyen nyitott ajtó-ablak a lakásban. De igaz,hogy a megjelenéséhez nem kell feltétlenül viharos időjárás.
2011. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Sok történetet hallottam a rokonaimtól a gömbvillámról. Ezen kívül én is hallottam már olyan tudományos nézetet, hogy gömbvillám nem létezik, ill. csupán optikai csalódás.

Nos, szerintem az a legjobb megoldás, ha az ember azonnal távozik a házból (ha lehetséges), úgy, hogy az ajtókat lassan nyitja ki (ki tudja, hogy a huzat hat e ezekre az izékre) és nem csukja vissza maga után. Kint pedig vár 10-15 percet.

2011. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A gömbvillámlétezik. Láttam jómagam is, és nem tartom magam egy hallucinogénnek. Viszont amiket olvastam róla, és amennyire sikerült megfigyelnem, nem sok minden befolyásolja a mozgását sem. Én nyílt terepen találkoztam vele egy távvezeték közelében történt villámcsapást követően, úgy tűnt hogy a levegő mozgása egyáltalán nem volt rá hatással. Viszont a feszültség alatt lévő vezeték igen! Mondjuk egy találkozásból levonni bármilyen következtetést nem túl szerencsés, de elég sok helyen lehet olvasni róla. Én azt hiszem különösebben védekezni ellene nem lehet. A sejtésem az, hogy minden olyan dolog tárgy hathat a mozgására, aminek van köze az elektromossághoz, de ezt az alapvető elektromossággal kapcsolatos tapasztalataim mondatják velem. Mivel meglehetősen ritka jelenség, azt hiszem valóban hiteles és tudományos észlelése sem volt eddig sem gyakori. Szerintem talán a legjobb megoldás, ha már "védekezni" szeretnél, hogy megpróbálsz tőle eltávolodni.
2011. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gömbvillámra hat a huzat, elektromos és mágneses tér is.

Az élete pedig nem pár másodperc, hanem néha percekben mérhető.


Ha ilyet látsz messze tőled, akkor nem kell csinálni sok mindent: bújj be valami mögé, ahonnan szemmel tarthatod (ha az élete végén felrobban, nagy pusztítást tud végezni. Fület bedugni).


Ha közel van, óvatosan távolodj el tőle. Ne nyúlj felé, ne mutass rá semmivel és ne dobd meg. Ha felrobban, belehalhatsz (nem kötelező, és nem is robban fel mindegyik - de gondolom, ezt nem akarod kipróbálni).

Magától a gömbvillámtól semmi nem véd meg (átmegy bármin, ha akar), a robbanása viszont olyan, mint bármilyen más robbanás. Az ellen véd pl. a vasajtó is.


Elég valószínűtlen, hogy élőben találkozz ilyennel.

2011. jún. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Helló! Én azt hallottam hogy az autó képes tőle megvédeni ugyanis az autó fémkarosszériája úgynevezett Faraday kalitkát képez.
2021. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszul hallottad, ez nem véd meg. Repülő belsejében is láttak már ilyet.
2021. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!