Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nincs a fénysebességnél...

Miért nincs a fénysebességnél nagyobb sebesség?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 01:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gyorsítás hatására folyamatosan nő egy test tömege (ez az energia-tömeg ekvivalenciával hozható összefüggésbe, mely a relativitáselmélet egyik posztulátuma), és fénysebesség előtt nagyon kicsivel már akkora tömeggel rendelkezik a test, hogy egyszerűen végtelen energiára lenne szükségünk a tovább gyorsításához.


Más szóval fénysebességgel mozgó test tömege végtelen. Hopp egy szingularitás. Ilyen ugye nincs. Ezért nem lehet elérni a fény sebességét a relativitáselmélet szerint.


A foton (fényrészecske) nyugalmi tömege zérus, ezért ő cikázhat fénysebességgel. Jupiter meg kisördög. Na jah.

2011. júl. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De mi is az a sebesség??? Ugye két test egymáshoz viszonyitott helyzete.De mivelhogy az egész univerzum mozgásban van, igy hát nincs sehol egy fix pont, amihez viszonyitani lehetne! Ha egy fénysugárral szemben jön egy másik fénysugár, akkor annak a sebessége a másikhoz képest igenis 600000km/s (cirka) Nem igy van??
2011. júl. 7. 01:16
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy pedig elképzelhető, hogy van (pl.:Tachyon bár ennek a létezése még kétséges) csak az még a kibocsátása elött elnyelődik. Eszméletlenül nehéz lenne megfigyelni.


Ha egy test átlépné valami csoda által a fénysebességet, akkor lehetséges hogy ugyanúgy végtelen energiára lenne szüksége, csak éppen a lelassításhoz. Amugy meg ha ez megtörténne akkor az időben visszafelé mozogna a mi szemszögünkből nézve.


Remélem érthető voltam.

Sajnos nem tudok aludni ezért itt legyeskedem...nem is tudom miért pont itt.. lehet iszom egy kis vodkát aztán télleg ágyba dőlök. Nah ez nem is rossz ötlet..


JustFeelGood 19/f

2011. júl. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%
olyan jó erről vitatkozni hajnalok hajnalán. Neked sincs jobb dolgod mi öcsi? :)
2011. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Helyesbitek: sebesség = két test egynáshoz képest való elmozdolása
2011. júl. 7. 01:19
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
huh...a fénysugárhoz nem hasonlítunk fénysugárt. akkor lehetetlen lenne az idővel dolgozni, ugyanis azt már mondtam hogy fény sebességnél értelmezhetetlen, azaz egy fénysugár szemszögéből a kibocsátása egyben az elnyelődése is.
2011. júl. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Én lennék az "öcsi" ? :)
2011. júl. 7. 01:21
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van. Nem 600.000. Ez az amit a relativitás elmélet megcáfolt. A fény sebessége bármely vonatkoztatási rendszerből ugyan akkora
2011. júl. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ez nekem magas mint kacsának az eperfa. Tehát a fény kibocsátása az az időpont ami az elnyelése?? Mi az hogy ! elnyelése"??? Elmagyaráznád? Itt valami sántit.
2011. júl. 7. 01:24
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
azaz tök mind1 hogy egy mozgó vonatról, vagy pedig a töltésről vizsgáljuk ugyan azt a fénysugárt, annak a sebessége változatlanul 299.792.000 m/s.
2011. júl. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!