Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Evés közben miért mozgatják...

Evés közben miért mozgatják ritmikusan a lábukat az emberek?

Figyelt kérdés
Gyorséttermekben lehet látni ilyet. Ülő helyzetben lábujjhegyről liftezik a láb. Nem tűnik tudatosan vezéreltnek ez a mozgás. Mi ennek a neurológiai magyarázata, ha van egyáltalán?

2011. júl. 8. 00:03
1 2
 1/11 anonim válasza:

én még sosem láttam ilyet.

és én sem szoktam így enni.

2011. júl. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem láttad, oké. Ettől még létezik a jelenség. Nem a gyorséttermen van a hangsúly, hanem bárhol láthatod, ahol nincs lefedve az asztal. Mondjuk főzelékesnél, vagy menzán. Talán nem figyeltél eléggé.
2011. júl. 8. 00:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok köze nincs az evéshez, inkább hangulatfüggő. Suliban óra alatt is sokan mozgatják a lábukat. Szerintem azzal lehet kapcsolatban, hogy valami stresszes dologra gondolnak és közben tudatilag valahol messze járnak, elvesztik a kontrollt és az ideg hat a lábukra. Ezek szerintem idegesebb, ideggyenge emberek általában. Én sohasem csinálok ilyet és a családomban senki sem.
2011. júl. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először: Ilyet biztos csinál néhány ember, de ez nem általában jellemző.

Másodszor: Akinek állandóan jár a lába, ha ül, az nemcsak evés közben csinálja, tehát nem az evéshez van köze.

Harmadszor: Vannak izgága, kényszermozgásos emberek, biztos ilyenekkel találkoztál és ezekből vontál le messzemenő következtetést. Erre szokták mondani, hogy "a felmérés nem reprezentatív."

2011. júl. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez egy valóban hasznos válasz volt!
2011. júl. 8. 00:46
 6/11 A kérdező kommentje:
00:37-re gondoltam az előbb, de mondoshawan úrnak is jár az elismerés.
2011. júl. 8. 00:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Pótcselekvésnek hívják. Bármikor csinál ilyet az ember, ha fölös feszültséget kell levezetnie, amit magába fojtott, vagy stresszel, ilyesmi.
2011. júl. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tényleg sokan csinálják, csak az emberek többségének ez nem tűnik fel, veled ellentétben. :)


Nekem is csak azért, mert én is csináltam sokáig, sőt, néha manapság is.

Ahogy írták, ez pótcselekvés, leggyakrabban valami stressz van a háttérben, de persze nem mindig.

Mikor én sokat csináltam, akkor egyáltalán nem éreztem magam stresszesnek, mégis akkoriban szinte állandóan remegett a kezem (csak picikét, de zavaróan), a lábaim meg jártak ülés közben... Valószínűleg a szüleim válására nem reagáltam olyan jól, mint azt végig hittem.


Vicces, mert mostanság sokkal stresszesebbnek érzem magam, mégis mindkét tünet elmúlt.. valószínűleg azért mert nem "rejtett" stresszről van szó, hanem simán kiidegeskedem magam, akkor meg magam előtt is próbáltam titkolni. :)



No de a lényeg, hogy pótcselekvés és nem csak evés, hanem általában ülés közben csinálják; a háttérben lehet stressz, nagyon-nagyon enyhe tömegiszony (otthon a legtöbben nem csinálják, de zsúfolt étteremben igen) vagy sima "unalom" is a felesleges üldögéléstől, ez a "Jajj úgy mennék már" tipusu lábrázás. :)

2011. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez az én szokásom is, de azt elmondhatom, sose csináltam mikor stresszeltem. (Ha tömegiszony lenne, nem tudna enni a gyorsétteremben az idegességtől.) Nálam ez akkor fordul elő, mikor boldog vagyok (és nem tudom kinyújtani a lábam), mint ahogy a kutya csóválja a farkát. :D Akár evés közben, mikor finom az étel, vagy amikor olyan előadást nézek ami érdekel.
2011. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"(Ha tömegiszony lenne, nem tudna enni a gyorsétteremben az idegességtől.)"


Ezért írtam kettő darab "nagyon" szócskát is az "enyhe" szócska elé. :)

Az biztos, hogy lehet ez IS oka, mert nekem is emiatt van, ha néha előjön... ha kevesebben vannak nem jár a lábam, ha tömeg van igen. Nem vészes, nem kapok pánikrohamot meg semmi, de kicsit idegesít a sok ember és így reagálok rá.

2011. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!