Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők hogy mozgatják...

A tenyésztők hogy mozgatják le a kutyákat?

Figyelt kérdés

gondolom nem töltik egész életüket a kennelekben.

de mekkora egy ilyen kennel kb. egy közép méretű kutyának?


2011. márc. 10. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
biztos van valami amivel mozgatják őket... gondolj el egy menhelyet ... azt sem hiszem hogy ök is a ketrecben töltik azt az időt amíg nem jönnek értük... ott vannak olyan kutyák amik kb 7 éve ott vannak (én ismerek egy olyat) vagy még többb ideig!
2011. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. válaszolónak:

De bizony sajnos a menhelyeken vannak kutyák (szerintem a legtöbb) aki ketrecben él, míg ott van.

Dolgoztam önkéntesként egy helyen ahol kb. 350 kutya volt és egyrészt nincs idő és annyi önkéntes, hogy az összes kutya meg legyen sétáltatva, másrészről van sok annyira (lelki)sérült kutya, aki a közelébe se enged, elbújik a sok bántalmazás emléke miatt, nemhogy meg tudnád fogni, pláne nem pórázt tenni rá.

Mi is örültünk, ha jutott idő egy kis simogatásra, néhány sétára, szőrkefélgetésre a rengeteg kennel takarítása és az etetések, itatások után.

2011. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában a kenneles kutyáknál van egy nagyobb rész is hozzáépítve, amit kifutónak neveznek. Van, aki még külön elviszi szabad területre futtatni a kutyáit.Van, akivel együtt él a kutya az udvaron. Sok függ a kutyák számától, a helytől ahol élnek, a fajtától, stb. Egyedi minden.
2011. márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Egy modern tenyésztő nem tartja kennelben a kutyákat. Hanem kertben és házban. És úgy mozgatja le őket mint bármelyik átlag ember akinek nem 1 hanem 2,3, 4 kutyája van. Ja mert persze egy igazi tenyésztő nem tart sok kutyát.
2011. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Én ismerek több tenyésztőt is, és ők már a modernebből valóak, ők sem tartják kennelben a kutyusukat. Szerintem egy normális, jó tenyésztőnek max. 7-8 kutyája van, abból 2-3 biztosan már időskorú, ivartalanított kutya, de mivel egy jó tenyésztő a kutyáit életük végéig neveli, ezért ők is megkapnak természetesen mindent, amit a többiek. Mindennapos sétákra megy a 7-8 kutyákkal kocsival, általában valami nagyobb mezőre, grundra viszi ki őket, hogy tudjanak szaladgálni. Akár dummyzik velük, vagy engedelmességet gyakorol, labdázik, frisbee-zik, vagy csak simán szaladgálhatnak a kutyusok.
2011. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

szia

Csak annyit, hogy én állat tenyésztést tanultam és bár nem tenyésztek de 10 aktív szuka alatt nem lehet megfelelő vonalat kialakítani max lehozni néhány párosítást. A tenyésztők maguknak tenyésztenek és általában tartanak is meg a legtöbb alomból hisz akkor jó egy alom ha maga a tenyésztő is elég jónak tartja, hogy megtartson belőle... én ismerek 100 kutya fölötti tenyészeteket itthon és külföldön is, télen fűtött, nyáron légkondis kennelekkel ahol hangszóró van beépítve a kennelekbe és kifutók. Sőt nyárra fedett kifutó (ez egy magyar példa egy 120 kutyás kennel - itt voltam terep gyakorlaton - lemozgatás a napi futópad, 9 futópad van ebben a kennelben és minden kutya 2 naponta mozoghat rajtuk + a kifutók (igaz ők nem adnak el magyar országba szukákat csak már ivartalanítva és a világ legnagyobb kenneleibe kerülnek tőlük kutyák). Voltam más szintén magyarországi nagy létszámú kennelben és ott is kifutós módszer volt több kutyával egy kifutóban, hogy ne unatkozzanak.

2011. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az előző vagyok egy kennel nem nagy de a hozzá csapott kifutó már lehet tényleg igazán hatalmas is akár

[link]

2011. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20:37 es!!! Nem árulnád el hogy melyik ez a szuper kennel?tudom hogy ez itt nem a reklám helye de nagyon kíváncsi lettem.Vagy legalább a kutya fajtáját légyszííí!
2011. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Legtöbbjük ugyanúgy viszi sétálni a kutyákat. legalábbis, akit én ismerek az összes kutyával jár erdőbe, kirándulni. Ha okosak, engedelmes kutyák, akkor nincs akadály.
2011. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Akiket én ismerek azok meg fizetnek embereknek azért, hogy a kutyájukat lemozgassák, vagyis rendes bért kapnak.

A tenyésztő saját maga nem ér rá, mert ide-oda utazik kiállításokra.

Sajna ott is kennelekben vannak és kifutóban.

2011. márc. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!