Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A spanyol, portugál, mexikói,...

A spanyol, portugál, mexikói, brazil nyelv miben különbözik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 10:37
 1/8 anonim válasza:
100%

brazil nyelv nincs, Braziliában a portugált beszélik brazil dialektusban!


mexikói nyelv nincs, Mexikóban a spanyolt beszélik mexikói dialektusban!

2011. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 komasa ***** válasza:
100%
Nagyjából egész Dél- és Közép-Amerika spanyolul beszél, kivéve Brazíliát, ahol portugálul, és van még egy-két apró ország, ahol más nyelveken beszélnek, attól függően, hogy milyen gyarmat voltak.
2011. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már olyat, hogy sok különbség is van, a dél amerikai változat, meg az európaiak között, de én mondjuk azt vettem észre némelyiknél, hogy nem annyira. Vannak bizonyos dolgok amiket ott másképp neveznek, más neveket használnak, mint ami európában az elterjedt elnevezés. De az is megvan az európaiban csak itt nem azt használják
2011. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,főleg az elsőnek:) tehát ha tudok spanyolul és portugálul akkor ugyanúgy elboldogulok Brazíliában és Mexikóban is.
2011. júl. 12. 12:25
 5/8 A kérdező kommentje:
És a spanyol és portugálban sok különbség van?
2011. júl. 12. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy elboldogulsz. A spanyol meg a portugál már más tészta, de egyébként aki az egyik latin nyelvet megtanulja mondjuk olaszt, portugált, spanyolt, az már valamilyen szinten megérti és könnyebben tanulja meg a többit, a francia az egy kicsit nehezebb.
2011. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Csak kissé boldogulsz el Közép-Amerikában és Dél-Amerikában ha te mondjuk európai spanyolt tanultál.


Sok szót amit hallanál mexikóban nem is tudnád mit jelentenek. Mexikóban és Kolumbiában is nagyon eltérőek a szavaik.


Szerintem tanulj Mexikói spanyolt :)

2011. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tanulok semmi olyan nyelvet. 15/F csak úgy kiváncsiságból kérdeztem
2011. júl. 13. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!