Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kövéren felvesznek valahová?

Kövéren felvesznek valahová?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi években nagyon elhíztam. Szeretnék fogyni, közben munkát keresek, viszont túlsúllyal nincs sok esélyem egy csinos nővel szemben állásinterjún.
2011. júl. 13. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jól látod a helyzeted, tessék nekiállni sportolni és le fogsz fogyni


nem mellesleg, ha lefogysz, javul az önbizalmad és teljesen más kisugárzásod lesz egy interjún is ;)

2011. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem modellnek akarsz jelentkezni szerintem kövéren is jó esélyekkel indulsz bármilyen állásra:D Nem fog egy munkáltató azért nem felvenni mert kövér vagy. Jobban érdekli hogy az adott területen mennyire vagy kompetens.
2011. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
felvesznek...emelővel a buszra
2011. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, második, mi sem vszünk fel túl kövér embereket dolgozni, méghozzá azért, mert szűk a kassza bejárata (még nekem is oldalaznom kell)...


Szóval előfordulhat, hogy emiatt nem vesznek fel valakit, például üzletkötő sem nagyon lesz kövér ember szerintem.

2011. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha cuki kövér én felvenném, hadd oldalazzon meg préselje magát a kasszák között:D

Van viszont ilyen undorító folyós kövér fajta, azt nem szeretem.

2011. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha valaki azért nem vesz fel mert kövér vagy ,és ezt tudod is bizonyítani akkor nyugodt szívvel mehetsz a munkaügyi bíróságra,A pert már meg is nyerted.Ugyanis ez már diszkrimináció.

Egyébként nagyon sok helyen dolgoznak kövére emberek,szóval én még nem hallottam olyat hogy valakit a súlya miatt utasítottak volna el.

2011. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
ha kirakatban dolgozol, pl. ügyfelekkel, akkor lehet, hogy emiatt egy csinosabbat választanak, de irodai munkára szerintem tök mindegy, mennyi a súlyod
2011. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem azért küldenek el, mert kövér vagy, hanem mert a kövérséged miatt nem vagy elég magabiztos. Pici bizonytalanság is nagyon meglátszik ám. Légy határozott, mosolyogj, sziporkázz!
2011. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Azért nem veszik fel általában a kövér embereket, ha van mondjuk megfelelő képességű soványabb konkurencia, mert sokszor a kövérség a lustasággal párosul tudat alatt. Azt gondolhatják, hogy nem végezné úgy a munkát, mint egy vékonyabb. Meg hát tényleg, ha olyan hely, ahol jöhetnek ügyfelek, akkor egy soványabb mutatósabb. Úgyhogy hajrá, fel a fogyókúrára, és sok sikert!
2011. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vree ***** válasza:
51%

Hülyeségeket beszélnek itt, olyan nincs hogy valakit a kövérsége miatt nem vesznek fel. Van aki lesz*rja magán hogy hány kiló és tud annyiraegy témát hogy meg is bocsájtják neki.


Olyan van hogy azt nézi az interjúztató hogy mennyire vagy szimpatikus neki. Ha abban a fajta elhízásban szenvedsz, amin látszik hogy a viselőjének is kényelmetlen (depisebb vagy tőle, rosszabb az egészséged, esetleg akaratgyengeséget tükröz) akkor az lehet mínusz pont. Mindenki lehetőleg általában jó kiállású, erős, és megbízható embereket keres, és figyeli a ráutaló jeleket ha valakivel várhatóan több probléma lesz mint amennyit megér nekik. Az elhízás önmagában nem kizáró ok de lehet olyen figyelmeztető jelzés egyes esetekben.


De mondok egy példát, volt a szomszédságunkban egy nő, aki bagy szakértő volt a maga szakmájában és ezért mindent megengedtek neki. Otthonról is dolgozott, és borzalmasan elhízott, a végén mentő vitte el szívroham miatt. De az utolsó pillanatig dolgoztatták és fizették, mert -szükségük- volt rá.


Persze hogy fontos az egészséged a munkáltatódnak, de elsősorban önmaga miatt figyel rá az ember. Ha csak munkát akarsz, ahhoz elég ha csak nagyon tudsz.

2011. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!