Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire "felesleges"...

Tényleg ennyire "felesleges" elvégezni a kommunikáció-és médiatudomány szakot? : S

Figyelt kérdés
Pár helyen olvastam, hogy "büfészak", hogy nem lehet vele elhelyezkedni, stb. :S És most megijedtem, mert a későbbiekben erre a szakra szerettem volna menni.
2011. júl. 14. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mivel a legtöbb fiatal jogász képzésre megy vagy kommunikáció-és médiatudomány szakra ezért már nem nagyon lehet vele elhelyezkedni a túljelentkezés miatt(max. kapcsolattal).
2011. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen ismerősöm van csak onnan, ő is elég távoli ismerős, de ő azt mondta, hogy az évfolyamáról ő az egyetlen aki szakmájával kapcsolatban helyezkedett el (Egy kereskedelmi csatornánál dolgozik).

A munkatársai között pedig ő az egyetlen, akinek van ilyen végzettsége.


Ergó attól, hogy van belőle diplomád még nem kapsz állást... és ha mégis kapsz azt viszonylag nagy valószínűséggel diploma nélkül is megkapnád...



De ez az info egyetlen embertől származik, szóval még várd meg a többi választ, hátha bíztatóbb :)

2011. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
kb aki nem ert semmihez, az megy ilyen semmi szakra, csak hogy kapjon egy diplomat
2011. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Én is egy mások által "büfészaknak" nevezett szakon tanultam a főiskolán, majd elvégeztem a mesterképzést, most jól alakul a karrierem. Szóval attól, hogy valaki(k) azt mondják, büfészak, nem biztos, hogy valóban nincs értelme elvégezni. Ha valaki jó, kiemelkedő, annak lesz munkája.
2011. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

12:36

megmondod mi az a szak..

lehet priviben is


csak kéne nekem is egy kis biztatás:)

2011. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

most kezdem az 5. félévet egy ilyen "büfészakon" és a pletykák hülyeségek. egyáltalán nem telített a szakma, gombamód nőnek ki a portálok, újságok, rádiók. lényeg: kitartás, és munkaszeretet!

persze az iskolák közt nagy az eltérés, én szerencsére sokat tudó "öregektől" tanulok.

2011. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

12:46-os vagyok, gondolom, rám gondoltál. :)

Szociálpedagógia szakon végeztem. Olyan pontszámom volt, hogy a debreceni egyetem magyar szakára is simán felvettek volna - ki is akadtak a tanáraim. :) Büfészaknak tekinteni egyes szakokat azok tudnak, akik nem látnak bele. Most már mindig csak annyit mondok, hogy egyszer gyere ki velem a cigánytelepre, és meglátod, mi a büfészak...

Szóval fel a fejjel, aki kitartó és szorgalmas, az el tud helyezkedni!!! Ha pedig ez érdekel, akkor válaszd ezt. Ez olyan, mint a jogászok. Mindig azt mondják, hogy Dunát lehet rekeszteni velük, de ha valaki igazán jó, annak lesz munkája.

Sok sikert!!!

2011. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

köszi

igen rád gondoltam:D

2011. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, hogy "büfészak"-e, nem tudom, a bölcsészettudományt összességében annak tartják (mint tudjuk, tudomány egyedül a matematika, minden más csak maszatolás :D ), tulajdonképpen nincs kizárva. Ez igazából csak annyit tesz, könnyű elvágezni, "legyen egy diplomám szak", és nem mond semmit a későbbi hasznáról.

Mivel népszerű szak, bizonyos a túlképzés. Ez azt jelenti, erős a mezőny. Nem akar senki sem lebeszélni, de ezzel számolnod kell. Ha erős a mezőny, akkor nem indulhatsz eleve azzal a felvételi után, hogy úgyis te leszel a legjobb, mert olyan nincs, mindig van jobb, vagy közel azonos. Tehát nem az lesz végzésnél, hogy neked biztos helyed van, hiszen "csak te érsz valamit", a többi meg megy a levesbe. El kell tudnod adnod magad (azért kommunikációs szaknál ha ez nem megy, az már régen rossz), helyezkedni, bizonyítani, és abban az erős versenyben helyt állni. Ez stresszes, de ha sikerül, nyertél. Ettől a stressztől védene meg az, ha egy hiányszakon tanulnál, ahol mindenkit felvesznek, és a végzőknek biztos a helye. (Ilyen ma Magyarországon nincs.)

Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak, csak azt mondom, az ilyen szakot "szerelemből" el lehet végezni, de utána elhelyezkedni csak akkor van esélyed, ha tényleg bizonyítottad, hogy jó vagy. (Elnzését, közepes. Statisztikai adatok szerint az a legjobb munkaerő, aki közepes jegyeket szerzett, mivel az tud eleget, hogy elvégezze a munkát, de a részletekkel nem törődik, tehát van lehetőség továbbképezni.)

2011. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Húha, megoszlanak a vélemények. Mindenesetre köszi. :))
2011. júl. 14. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!