Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges az időutazás...

Lehetséges az időutazás elméletben?

Figyelt kérdés
és ha igen akkor hogy?
2011. júl. 15. 00:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Már egy másik topicban leírtuk. Több lehetőség is van rá, de szigorúan csak a jövőbe lehet utazni, visszafelé nem működik. (Tehát a jövőutazó sem tud a "saját korába" visszaérkezni.)

Ez a tudomány mai álláspontja, ezt az összes fizikai törvényszerűség alá is támasztja. [Az időnek nincs múltbeli alakja, az a jelennél kezdődik és a jövőbe tart.]

A jövő nagy tömeggel (nagy gravitációs térrel) vagy nagy sebességgel érhető el.

Egy közel fénysebességgel utazó számára az idő nagy mértékben lelassul, azaz ami a külső szemlélő számára 100 év, az az utazó számára pár év csupán. Hasonlóképpen a nagyon nagy tömegű testek gravitációs terében is torzul az idő, igaz itt nem olyan nagy mértékben, mint a sebesség esetén.

2011. júl. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit tekintesz időutazásnak.


Az emberek úgy képzelik, hogy az időutazás az, amikor beszállsz egy gépbe, történik valami, és amikor kiszállsz, egy másik időpont van, holott te nem örgedtél.

Ezt önmagában "külsőségében" több módon is meg lehet tenni, pl hibernáciőval, vagy fénysebességhez közeli sebességű utazással. Ekkor a gép utasa a fent leírtakat tapasztalja, azaz beszáll a gépbe, számára alig telik idő, és mikor kiszáll, évekkel később van.


Csakhogy az emberek általában azt is értik az időutazáson, hogy vissza is lehessen térni. Nos ezzel már baj van, mert az időben visszafelé semmilyen elméleti módon nem lehet utazni. Márpedig ha valaki 2011-ből 1015-be ment, és onnan vissza akar térni, akkor az bizony hátrafele utazás lenne.


Tehát előre majd vissza utazás, valamint hátra majd vissza utazás elméletben sem lehet.


Végül pedig, azt írtam, hogy ezeket "külsöségében" lehet elérni, pl hibernálással. Az időutazás alatt a legtöbben azt értik, hogy a masina valahogy magát az időt manipulálja, jelentsen ez akármit. Nos, ilyenre eddig elméleti lehetőséget nem ismernek.

2011. júl. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a hibernálással csak az a probléma hogy ha 1x lefagyasztjuk az emberi szervezetet akkor ott kész ennyi felolvasztod van élet nincs élet, úgyhallotttam hogy még egyelőre csak rovarokkal,halakkal kisérleteztek sikerrel.
2011. júl. 15. 00:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy a hibernálás _lehetséges_ (te is a legjobb dologba kötsz bele a válaszban), ugyanúgy nem lehetséges (ma még), mint fénysebesség közelében utazni. Hanem azt mondtam, hogy az időutazás _elméletben_ ilyen kerülőutakon valósítható meg, és csakis előre.
2011. júl. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én pont úgy tudom, hogy elméletileg nem zárja ki semmi. Hiszen az, hogy az idő merrefele telik, csak a mi szubjektív érzékelésünk.
2011. júl. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Folyamatosan utazol az időben, mégpedig előre. Más mód jelenleg nincs.
2011. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nem tudom, hogy lehetséges-e, mert a fizikai ismereteim nem elég jók hozzá. De valószínű, hogy nem, mert a kozmosz összeomlana tőle. Például ha visszamész a múltba, és megölöd az édesapádat mielőtt megfogantál volna... akkor most mi van, össze omlott a kozmosz egy része, paradox dolog jött létre, te a gyilkos meg se születhettél volna. Ha létezne a múltba utazás a jövőben, akkor valószínűtlennek tartanám, hogy se a mi korunkba nem tért vissza senki, se egy régebbi korba, ha ez lehetséges volna akkor tele lennénk történelmi forrásokkal erről, ehelyett egy kósza régészeti lehetről se tudok ami az időutazókról szólna. a jövőbe utazást viszont nem tudom megcáfolni.
2011. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, elméletileg lehetséges a múltba is utazni, de ahhoz előbb egy féregjáratnak az egyik kijáratát el kell küldeni a jövőbe, például úgy, hogy feltesszük egy közel fénysebességgel száguldó űrhajóra.

Ebből következik, hogy csak az első időgép elkészítéséig lehetne visszautazni.

Képzeljétek el, hogy működésbe hozzák az első időgépet, és rögtön kiugrik belőle néhány millió időturista :D

2011. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" ...egy féregjáratnak az egyik kijáratát el kell küldeni a jövőbe, például úgy, hogy feltesszük egy közel fénysebességgel száguldó űrhajóra... "


És hogyan is tennéd fel a féregjárat egyik végét az űrhajóra? :DDD


vicc

2011. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"És hogyan is tennéd fel a féregjárat egyik végét az űrhajóra? :DDD"


Mit tudom én, egy fizikus doktorandusz magyarázta ezt nekem évekkel ezelőtt. Technikai részleteket nem árult el :D

2011. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!