Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időutazás, vélemények?

Időutazás, vélemények?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam róla,de énis rákérdezek.Ti mit gondoltok erről?nekem most sok minden jár a fejemben,épp ezért kérdezem a ti véleményeteket.Lehetséges utazni benne?Megtudjuk változtatni?Kivitelezhető?Elmélet,gyakorlat?És még sok ijen hasonló időutazásos kérdésre szeretnék választ kapni.Mindenkinek köszönöm előre is a válaszát.
2011. aug. 15. 00:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Az antigravitációval ellátott repülő csészealjak megváltoztatták maguk körül az idő szerkezetét.Egy náci szekta valahogyan ezzel a módszerrel akarta lehetővétenni az időutazást,hogy megszerezzék a magasan fejlett ősi emberi civilizációk technológiáját,pl.az atlantiszi technológiát.
2011. aug. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
lehetséges, de csak előre, azért mert pl ha visszamehetnél az időbe, megölnéd magad, akkor utána nem tudnál visszamenni hogy megöld magad.
2011. aug. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%

Szerintem is csak előre lehet az időutazás az időben.


Persze ehhez rengeteg energia kellene.

2011. aug. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Sajtoskifli ***** válasza:
79%

Ha jól tudom, vannak esetek, amikor visszafelé is lehetne utazni, viszont ezek egyenlőre gyakorlatilag megvalósíthatatlanok. Ilyen például a fénysebesség fölötti utazás, illetve van valami henger körül fél-fénysebességgel utazva, mert akkor ott valahogyan zárt időhurkok jönnek létre, amik bizonyos pontokon visszavesz az időben.

Egyébként van egy úgynevezett Novikov-tételszerűség ( [link] mely szerint ha sikerülne visszamenni az időben, akkor annak az esélye, hogy megváltoztassunk valami olyat, ami kihat a jelenre, nulla.

2011. aug. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Pinocchio ***** válasza:
78%
Csak előre lehet utazni benne.A múlt már nem létezik,csak egy emlék.Csakis most létezik.Ez a visszafelé utazás egy előre halott koncepció.
2011. aug. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

visszafelé? talán párhuzamos univerzumokkal?

bár ki tudja...

lehet hogy tényleg csak előre lehet

amúgy meg mindenféle műszer, technológia nélkül is iőutazó az élet

2011. aug. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
lehetetlen, nincs, nem is lesz soha, köszi
2011. aug. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Pedig a nácik a múltba akartak visszautazni,hogy megszerezzék az atlantiszi árják technológiáját.
2011. aug. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Vagy legalábbis egy náci szekta ötlete volt ez.
2011. aug. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:

Eléggé otthon vagyok a témában...

Tehát:

Az időutazás azon formája, ami a filmekben van nem jöhet létre. De ha belegondolsz, akkor minden nap képes vagy az időben utazni, mivel ha egy rövidebb úton mész akkor máris hamarabb oda érsz, ahova készülsz. Az időutazás egy módon tud létrejönni... (ezt nem tudom már pontosan, lehet hogy hülyeség), pl ha az űrbe utazunk, akkor valami megváltozik az időt illetően, és ha nagyon messzire utaznánk, több fényévre,majd vissza, akkor arra érkeznénk vissza, hogy hirtelen több év is eltelt, még mi csak néhány napot utaztunk. (ez mind elmélet, mivel fénysebesség elérhetetlennek látszik)

2011. aug. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!