Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha lehuzom a redönyöket a...

Ha lehuzom a redönyöket a házban és becsukom a abalakokat akkor hidegebb lesz a lakásban, nem melegszik tovább?

Figyelt kérdés

Eggyáltalán mit is lehet csinálni ebben a kánikulában?

Kisgyerekek miat a légkondi kilőve.


2011. júl. 15. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igazából úgy szokták, hogy éjjel tárj ki sok ablakot, hiszen az éjjeli levegő frissebb és hűvösebb. Mielőtt elkezdene melegedni az idő reggel 6-7-8 óra körül meg csináld ezt amit írtál. Ez így viszonylag jó lesz.


De pár helységbe, nem tudnál rakni egy álló ventilátort? Akkor legalább járna a levegő... vagy egy kicsi asztalit pl felraksz a szekrény tetejére, ott a gyerekek se érik el, nem is megy közvetlenül rájuk.

2011. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
2011. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is nappal lehúzom a redőnyöket, meg nem nyitom ki az ablakot mert csak melegebb lenne, aztán mikor megy le a nap 9-9:30 fele kinyitom az összes ablakot, és egész este nyitva van, míg kora reggel be nem zárom.
2011. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
szerintem az, hogy a redőnyöket lehúzod a bezárt ablakra segít ugyan, de nem sokat. azért, mert attól hogy konkrétan nem süt be a nap, még a hőt átadja a redőny (süt rá a nap, forrósítja és azt a hőt meg a te befele néző oldaladon leadja). ventilátor tényleg nem lenne jó? elvinnéd a gyereket onnan ahol éppen megy, és cserélgethetnéd ('a' szobába viszed a lurkót és közbe a 'b'-be megy a venti, majd a 'b'-be viszed őt és az 'a'-ba a ventit).
2011. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
előző vagyok, ja és ezt a ventit ajánlom ha mégis jónak látod az ötletem: [link] nekem ilyen van, igen király, persze nem egy légkondi hűtéséhez kell hasonlítani, de a sima (rotoros) ventitől ezerszer jobb.
2011. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 15. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ablakokat csak akkor csukd be, ha már kinn melegebb van!

Értelemszerűen ezt ablakonként nézzed... először a déli oldalon, és ott is először azt, amelyiket hamarabb süti a Nap. Ha kidugod a kezed (lehetőleg úgy, hogy ne legyen huzatban), akkor tized fok különbséget is megérzel.


Ugyanígy este is akkor lehet nyitni, ha már kinn hidegebb van.


A redőny ott kell, ahol besütne a Nap.


Napközben meg egy kis teljesítményű ventillátor segíthet rólad lefújni a hőburkot.


További módszerek: kéz-, kar- és homlokmosás hideg vízben. Utána ne töröld meg.

2011. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!