Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 9 karátos arany tényleg...

A 9 karátos arany tényleg befeketedik, illetve lekopik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:

"Lekopni" csak akkor tud, ha bevonatként van valamilyen tárgyon.

Ha a tárgy(ékszer) anyaga teljes egészében 9 karátos arany, akkor nem feketedhet mg.

2011. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,ebay-en szeretnék fülbevalót venni egy üzlettől,gondolom az nem becsapós
2011. júl. 18. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:

A karát az arany tisztaságát jelzi. Minél nagyon a karátszáma, annál tisztább arany, és annál kevesebb benne az ötvöző anyag mennyisége. A tisztább arany puhább így gyorsabban kopik, vagyis elvékonyodhat, törhet, elhajolhat, de ettől még a színe megmarad. (Az előző hozzászólonak igaza van, az aranyozott dolgok szoktak "lekopni".)

A tiszta 24 karátos arany egyébként ezért nem is alkalmas mindennapos használatra szánt ékszerek készítésére. No meg persze az áráról nem is beszélve, mert ugye ahogy nő a karátszám, úgy nő az ár is.

A befeketedésről nem tudok nyilatkozni, nyilván ez függ az ötvözet minőségétől is. Ha az ötvöző fém hajlamos ilyesmire, akkor elképzelhető, hogy a hosszú évek során esetleg veszít fényéből, vagy elszíneződik az ékszer. Érdemes besétálni egy ékszer üzletbe, mintha nézelődnél és kifaggatni az eladót, mit érdemes venni. Biztos válaszolnak, hiszen végül is ez a dolguk. Meg ugye nem tudhatják, hogy végül is tényleg veszel-e valamit. :-)

2011. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,de ebayen nem nagyon tudom megállapítani az a baj.
2011. júl. 18. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
A 9 karátos arany 9/24-ed 37,5% aranyat tartalmaz a többi réz. A magas réztartalom miatt már elveszíti az aranyra jellemző sárga csillogását megsötétedik és inkább vörös lesz mit sárga.A legalább 14 karátos az ami tartja aranyszínét.A 14 karátos arany 14/24 58,3% aranyat tartalmaz.
2011. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm,de így nem igazán tudom megállapítani,mert egy 18 karátost is néztem de euróban megadva körülbelül 10 ezer forint és az szerintem eléggé olcsó érte.
2011. júl. 18. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:
14 karátos alatt már nem arany, hanem valami más, amiben arany is van. A tulajdonságait értelemszerűen ez a "valami más" adja.
2011. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
vaterán is találtam,és az eladó válltig állítja hogy tartós és nem kopik. Azt olvastam hogy az a "más" az nevezetesen réz.
2011. júl. 18. 23:45
 9/9 anonim ***** válasza:
kihagynám a nemesfémek vásárlását a neten
2011. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!