Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az alkohol (ok) nak milyen a...

Az alkohol (ok) nak milyen a pH-ja?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 23:34
1 2
 1/14 Silber ***** válasza:
73%
Vizes közegben semleges.
2011. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem egészen, mert savas kémhatásúak. Az alkohol -OH kötése erősen polározott, a hidrogénatom könnyen leszakad proton formájában, ami kismértékű savasságot okoz, tehát gyengén savas lesz az oldat.
2011. júl. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Látom, valaki nem volt ott mindegyik kémia órán. Ne higgy az előző hozzászólónak, mert bár igaz, hogy az alkohol gyenge sav, de semmiképpen sem a vízzel szemben. Ugyan savasan viselkedik néhány anyaggal szemben, a vizes oldata egyértelműen semleges kémhatású.
2011. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

Pedig a fenolos -OH csoport siman disszocial vizben is. Annak nem is olyan gyengen savas a kemhatasa. (1M-os fenol pH-ja ~5)


Az a kerdes az alkoholok eseten, hogy a disszocialt forma negativ tolteset a tobbi molekularesz milyen mertekben tudja stabilizalni. Nyilvan egy etilcsoport kevesse.

2011. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon gondolom, hogy az illető a fenolok kémhatására lett volna kiváncsi. Aki egy kicsit is jártas a témában, az tudja, hogy a fenolok gyengén savasak. Igaz, így úgy teljes a kép: a telített nyílt láncú alkoholok (amiket mindenki ismer) vízben semlegesek, a gyűrűs alkoholok viszont gyengén savas kémhatásúak, ha a hidroxil csoport a gyűrűhöz közvetlenül kapcsolódik. Ha viszont egy kettős kötés van a hidroxil csoport mellett, akkor elénekről beszélünk és azok át fognak izomerizálódni aldehidekké. Szerintem aki nem tudja az alkoholok pH-ját, annak az utolsó pár gondolat már érdektelen fejtegetés.
2011. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18:06-os jól mondja!
2011. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Az alkoholok amfoter vegyületek. Ami azt jelenti, hogy hol lúgként, hol savként viselkedik.
2011. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:36


Az lehet, hogy vízben semlegesek, de a kérdés nem ez volt, olvasd el még egyszer. Ja, én jártam minden kémiaórára, szerintem többet is tanultam, mint te, úgyhogy ne bírálgass, inkább a kérdést értelmezd.

Meg sem említettem, hogy vizes közegben milyen pH.

2011. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Úgy gondolom, pH értéket vizes közegben tudunk értelmezni és mivel vizes közegben pl az etil-alkohol pH-ja 7, úgy gondolom, kijelenthetjük, hogy semleges. A kérdezőhöz kellene fordulnunk, hogy ő mire kiváncsi egész pontosan.
2011. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, 86 % kémia emelt érettségi. Szerintem nem féldisznóért kaptam meg.
2011. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!