Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alkohol ivása melegben tényleg...

Alkohol ivása melegben tényleg hamarabb részegít?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy mítosz?
2011. júl. 10. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen hamarabb leszel részeg és még rosszabb is lehet. Szóval csak óvatosan :)
2011. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én itthon vagyok a hűvösbe és egész nap nyomatom a sört csakúgy mint tegnap de semmi bajom. Talán kicsit többet és hamarabb alszok tőle. Tömény persze kizárva. MORE BIER!
2011. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dellfil ***** válasza:

Igen. Azt nem tudom, mi a mechanizmusa, de tapasztaltam. A nagy melegben hamarabb "megárt" a pia.

De... egy "feles" csökkenti nálam az izzadást. (Persze ez nem biztos, hogy jó.)

Sört érdemes inni, de nem szabadna csak azzal pótolni a folyadékveszteséget. :)

Amúgy meg... embere (is) válogatja.


dellfil

2011. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pedig érdekelne, hogy pontosan miért is van ez így :)

A válaszokat köszönöm! :)

2011. júl. 12. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Háát melegben nagyobb a vízigényed, az alkohol pedig ugye dehidratál. Nagyon egyszerű.

Izzadnál, de nem tudsz mert alkohol van benned a víze pedig kihajtja, keringene a véred, de nehezebben tud mert alkohol van helyette, megerőlteti a szívedet. Az alkoholos állapotban az is elképzelhető hogy a sejtek könnyebben kicsapódnak, ami erős napsugárzáskor meg melegben már halálos is lehet.

Ez utóbbi nem túl tudományos de azért van alapja a gondolatnak, ha nem is pontos.

Óvatosan, így ne akarj spórol ni a piával.

2011. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!