Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van-e élet a tulvilágon és ha...

Van-e élet a tulvilágon és ha igen akkor mi van ott?

Figyelt kérdés
Érdekelne a következő kérdésem. Van-e élet a túlvilágon és hogyan kell azt elképzelni? Mi történik ha meghalunk tudunk mi arról, hogy végünk lett? Ha valóban van túlvilági élet akkor ott miket látunk és mennyi ideig?
2009. ápr. 5. 17:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%
Én az ilyenekben nem hiszek. Szerintem csak egyszerű élő szövetből vagyunk, meghalunk, és ennyi, végünk. Lebomlunk és nem marad belőlünk semmi, csak egy kis tápanyag a termőföldnek és a növények részére.
2009. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nyilvánvaló, hogy marad belőlünk valami, különben mi értelme lenne az életnek? Vagy hogyan alakulhatott volna ki a tudat az élettelen anyagból plusz "adalék" nélkül?
2009. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%

Na, ez itt az érdekes kérdés! Honnan a tudat, ha nincs semmi, ami nem anyag? Vagy talán a gondolat anyag? Márpedig a gondolat tagadhatatlanul létezik.

Lehetetlennek tartom, hogy NE lenne az anyagtól független tudat, amit hívhatunk léleknek is. Entitásnak is nevezik( Szepes Mária pl.) a tudati lényt. Nem anyag. Hanem tudat.Lelki lény. Energia gombóc, vagy ilyesmi.

2009. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%
Üdvözlöm, aki Rudolf Steinert említette, mert én is mintának tartom. Az egész életünk más beállításba kerül, és megváltozik egy hihetetlenül jó irányba, ha ezeket a tanokat követjük. Úgy kell elképzelni, mint egy "Lelki Univerzum"-ot. Tehát anyagtalan tudatok, vagyis lelkek vannak, és ugyanúgy részei az Univerzumnak. Hasonlat lehet a jég, a víz és a pára, ugyanaz az anyag, de egyre ritkább, a pára is széteshet részecskékké, sőt energia mintázatokká, és a végén már csak puszta energia, vagyis hullám. Az anyag elveszett, vagyis energiává alakult.
2009. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem van.

Én úgy képzelem el, hogy a halál után van egy kis pihenő, ahol lehetőséget kapunk arra, hogy lezárjuk a dolgainkat, illetve ahol választ kapunk az életünkben felmerült összes fontosabb megválaszolatlan kérdésünkre, majd ez az egész törlődik és újra megszületünk valahol.

2009. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
24%
Meghalsz, az agyad leáll, a tudatodat működtető sejtek bomlani kezdenek. Láttál már exhumált tetemet? Na, az vár ránk a halál után. A túlvilági mesékkel ringatni magunkat persze megnyugtató lehet.
2009. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A 84%-os válaszolóval értek egyet, illetve csak részben, mert szerintem nem törlődik az egész, hanem épp az van, hogy annak függvényében (és talán azzal együtt)kezdjük újra, és ezt a hozott anyagot hívjuk karmának. Jézus is megmondta: aki fegyverrel öl, az fegyver által hal meg.
2009. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%

A lélek halhatatlan,csak a test hal meg.Ott van egy kis pihenö,ha az eltávozott lelket hagyják nyugodni.

Talán van menyország is,de a pokol az itt lehet a Földön.xD

Vannak akik azt állítsák jártak arra,egy alagutat láttak.

Az egész hit kérdése,ki miben hisz.

2009. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
Én egyszer már meghaltam. Igaz, csak pár percre. Annyira emlékszem, hogy iszonyatos nagy nyugalmat éreztem. Olyat, mint még soha és azóta sem. De látni nem láttam semmit. :-(
2009. ápr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a legutolsó. Én is "meghaltam", és ugyanezt éreztem. Olyan nyugalmat,hogy nem lehet szavakkal kifejezni. De nagyon jó volt. Azután felkeltem a földről, ahol feküdtem addig. Valami nagyon jó lelkesedés és öröm fogott el. Alig tudtam parancsolni magamnak, majd el szálltam. A barátnőm volt velem. Beültünk a kocsiba. Mondtam, hogy nem tudok vezetni, mert félek, hogy kirepülök a kocsiból. Nagyon jó volt az egész, de más nem történt.
2009. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!