Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek 1000 év múlva...

Szerintetek 1000 év múlva milyen fejlett lesz a technológia?

Figyelt kérdés
Tippeket kérek.
2011. júl. 27. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
1000 év múlva létezik már a teleportálás, az űrutazás személyi járművekkel lesz lehetséges, és nem csak a Föld lesz lakható bolygó, hanem a Mars is, aminek addigra légkört teremtünk. De még 10 évre előre i merész dolog jósolni, 100 évre előre lehetetlen, 1000 évre pedig értelmetlen.
2011. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején Londonban számolgatták, hogy 200 év múlva másfél méter magasan borítja majd az utcákat a lócitrom.


Később máshol azt számolgatták, hogy 100 év múlva a tankok ágyúi 200 km-re fognak majd lőni (lövedékeket, természetesen).


Egyik sem jött be - méghozzá azért, mert mindig csak az akkori folyamatokat vitte tovább. Csakhogy a fejlődés azt jelenti, hogy teljesen új dolgokat találunk fel!

Olyanokat, amelyek gyökeresen változtatják meg a viszonyokat! És ezt nem lehet előre látni - még úgy sem, hogy természetes kőolajforrások már az ókorban is voltak. Azt sem látták előre, hogy ezek mennyire alakítják az életünket később.

2011. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a genetika olyan szinten áll majd, hogy fém (üveg, műanyag, stb.) eszközök helyett élő organizmusok lesznek körülöttünk. Az épületek, az autók, munkaeszközök mind mesterségesen létrehozott élő anyag lesz izmokkal, idegrendszerrel, stb. (A kocsim elmenne 100km-t pár szendviccsel. :))
2011. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
19:15,írtam,hogy tippeket kérek.
2011. júl. 27. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra próbáltam rávilágítani, hogy még 100 évre is igen nevetséges eredményt hoz, ha előre tippelni próbálsz.


De ha már tippet akarsz:


Higgs-bozon megtalálása -> térszerkezet megismerése, csillagkapu.


Rák gyógyítása (nincs olyan, hogy "a rák").


Örök fiatalság (legalábbis 1000 éves nagyságrend).


Genetika fejlődése - ezen belül szinte tetszőleges élőlény megalkotása.


Korlátlan (legalábbis hatalmas) energiaforrások. Személyi erőmű. Ingyen energia nem lesz belőle, mert 98%-os adót vetnek ki majd rá.


Elterjedés az egész Naprendszerben, néhány bolygó terraformálásnak elkezdése, a többi helyen módosított genetikájú élőlények.


Ígéret, hogy most már tényleg 100 éven belül megépül a négyes metró, és az építkezés további része nem lesz 100 ezer milliárd rublárnál drágább. Ehhez a személyi adónak csak további 8.5% emelése szükséges, és be kell vezetni a 0 kulcsos adót.


Még további tippeket is szeretnél?

2011. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Módosítjuk saját dns-ünket olyanná, hogy sokkal nagyobb legyen az agyunk, így lérehoznak majd gondolkodó csapataokat akik ejnsteinnél is okosabbak lesznek és bármit feltalálhatnak, megindul a világegyetem benépesítése, felfedezzük mi is ez az egész világegyetem, tagjai leszünk egy galaktikus uniónak több fajjal akikkel szövetkezünk, fejlődnek a környezetbarát dolgok, új energiaforrások, gyakorlatilag bármit véghezvihetünk, nincs lehetetlen.
2011. júl. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!