Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy a mai...

Mennyi az esélye, hogy a mai tudomány/technológia "visszasüllyed", elveszik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kb. mint a középkorban, ahol a római birodalomba betörtek a barbárok, átvették a hatalmat és az addig felhalmozott tudás elveszett. A mai viszonyok között ez előfordulhat-e? Például, ha a nyugati világ helyét átvenné más? Vagy valami nagy háború lenne? Vagy ha a világban az iszlám lenne meghatározó? Én személy szerint erre az utolsóra tippelek, mert a világon ők a legszaporábbak, még akkor is ez a trend van ha nem élnek rossz körülmények között. Az oktatásban teljes egészében a vallás a meghatározó, az evolúciót csak úgy említik, hogy egy hamis tan. Vagy van-e más olyan esemény ami a tudomány visszaszorulását idézné elő?
2010. nov. 1. 20:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Mostmár a sok eltárolt infó miatt nehéz lenne elveszteni ezt a tudást de nem lehetetlen abban az esetben ha valaki készakarva szeretné ezt!
2010. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem. A muzulmánok olyan szintű technológiai hátrányban vannak a nyugathoz és Kelet-Ázsiához képest, hogy képtelenség, hogy mind elfoglalják és lezüllesszék.


Olyan nagy háború sem lehetséges, ami visszaküldene minket a középkorba, mert már a háborúk nem az infrastruktúra megsemmisítéséről szólnak, hanem kizárólag a stratégiai célpontokéról precíziós csapásokkal.

2010. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlámtól nem tartok, minél fejlettebb iparilag egy iszlám állam, annál kevésbé ragaszkodik a hagyományokhoz. A nyugati országokban is csak a szélsőségeseket vesszük észre, pedig rengeteg muzulmán vallású/származású van, akik már egészen beilleszkedtek a nyugati kultúrába.


Hogy van-e olyasmi, ami a tudomány visszaszorulását idézné elő? Ha hirtelen elfogyna az olaj, az rendesen betenne az egész civilizációnknak. Mondjuk a tudomány valsz akkor is megmaradna - a könyvnyomtatásnak köszönhetően a tudás tömegcikk lett, a provinciákon is találsz könyvet mindenről, a bioponikus mezőgazdálkodástól a félvezetőgyártásig. Rengeteg a "kiművelt emberfő", nincs Rómához hasonló központja a tudománynak (illetve sok ilyen van egy helyett), szóval az emberiség felhalmozott tudását már legfeljebb az emberiséggel együtt lehet elpusztítani.

2010. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Az iszlámtól nem tartok, minél fejlettebb iparilag egy iszlám állam, annál kevésbé ragaszkodik a hagyományokhoz."

Javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a gazdag arab olajállamokban az evolúció csak kis megjegyzésként van a lap alján, azzal a hozzáfűzessel, hogy nem igaz.

2010. nov. 1. 20:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a veszélyt abban látom, hogy mindent számítógépen tárolunk ugyebár, és ha ez a tendencia tovább folytatódik, sajnos előfordulhat, hogy az ember pár készsége visszafejlődik majd, szóval ha egyszer történik valami pl. az internettel, vagy a számítógépes adattárolással majd, amikor még ennél is jobban ráépítünk mindent, akkor bizony ha az megsemmisül, lehetnek gondjaink. Szóval pl. milyen nagy gondban lennénk, ha most nem lenne hirtelen fútés gondoljuk el, akiknek nincs kályha stb... Szóval én inkább egy ilyen globális problémát tartok lehetségesnek majd később, mint az iszlámos teória, de aztán persze ki tudja.
2010. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Hát én a veszélyt abban látom, hogy mindent számítógépen tárolunk ugyebár, és ha ez a tendencia tovább folytatódik, sajnos előfordulhat, hogy az ember pár készsége visszafejlődik majd, szóval ha egyszer történik valami pl. az internettel, vagy a számítógépes adattárolással majd, amikor még ennél is jobban ráépítünk mindent, akkor bizony ha az megsemmisül, lehetnek gondjaink."

A számítási felhőre gondolsz? Mert az még hagyján, hogy adattárolókra tesszük az információkat, de hogy az egészet számítási felhőre tenni(centralizáltan)? Ha egy hacker letörölné...

2010. nov. 1. 21:24
 7/14 anonim ***** válasza:

21:09


Egy olyan katasztrófa, amely elpusztítaná az internetet, az egész világot elpusztítaná a maga jelenlegi valójában. Az internet nem olyan dolog, hogy van központja. Minden gép minden géppel kapcsolatban van. Szóval nem tartom valószínűnek, hogy ilyesmi történjen.

2010. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mert az még hagyján, hogy adattárolókra tesszük az információkat, de hogy az egészet számítási felhőre tenni(centralizáltan)? Ha egy hacker letörölné..."


Ettől nem kell félni. A felhők adatairól a világ különböző pontjain vannak biztonsági mentések és nem is csak merevlemezeken. Már most is azt mondják, hogy ami az internetre egyszer felkerül az már nem lehet eltörölni.

2010. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jönne egy kisbolygó, és becsapódna a földbe, akkor a pusztítás lehetne akkora csapás, hogy visszaesnénk ki tudja hová, ha egyáltalán fennmaradnánk, mint emberi faj.

De egyébként most már "belső" veszély szerintem nem fenyegeti a tudásunkat, mert nehéz elképzelni, hogy a fejlődő országok lerohanják a nyugatot, (sok milliárd kínai biciklire pattan(?))és letarolnak mindent.

2010. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a gazdag arab olajállamokban az evolúció csak kis megjegyzésként van a lap alján, azzal a hozzáfűzessel, hogy nem igaz."


A gazdag olajországok nem iparilag fejlettek. Cak azért különbek, mint Afganisztán, mert megveszik tőlük az olajat. Fejlett muzulmán ország például Törökország. Egész máshogy állnak a dolgokhoz, mint Szaúd-Arábia.

2010. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!