Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen pszichológia könyveket...

Milyen pszichológia könyveket ajánlani egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Érdekelne engem nagyon a pszichológia, persze nem annyira nagyon mélyen, hogy én most orvos legyek vagy hasonlók, egyszerűen szeretnék megtudni többet az emberekről. Mit miért csinálnak, egyszóval az én életemet is megkönnyíteni ezzel, hogy jobb emberismerő legyek:) Szerelmi téren is érdekelnének ezek a dolgok, meg úgy általánosságban is ( pl. hazugságok, fordított pszichológia, esetleg szexualitás stb. ) Bocsánat, ha kicsit kacifántosan írom le, nem igazán értek ehhez sajnos, a lényeg, hogy olyan olvasmányokat szeretnék, amiket az egyszerű halandó 17 éves fejemmel is felfogok, nem túl nyers és számomra is érdekes és szórakoztató :) Előre is köszönöm szépen :)
2011. júl. 28. 01:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A "tudnátok" kimaradt a kérdésből :$ Bocsánat nagyon este van már. :)
2011. júl. 28. 01:33
 2/13 anonim válasza:
100%

Erre a célra tökéletesen megfelelnek pl: Popper Péter, Csernus Imre könyvek :)Tényleg jók nagyon!

Ha kicsit komolyabb,választékosabb nyelvezet akkor Jacob L. Moreno-t ajánlom !

23/F

2011. júl. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Allan Pease - Testbeszéd

[link]

2011. júl. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Dr. Josep Murphy: A tudatalatti csodalatos hatalma, Gary zukav: A lelek lakhelye c. konyvei.
2011. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csernust hagyd ki, véleményem szerint egy farok.


Fromm: A szeretet művészete

2011. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Sigmund Freud
2011. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Csernustól olvastam már A Nő-t..hát nem volt rossz, de maga a fazon nekem is teljesen ellenszenves. Esetleg ha tudtok olyan könyveket, amik az önbizalomról szólnak annak is nagyon örülnék, mivel nekem elég kevés van belőle...
2011. júl. 28. 14:35
 8/13 anonim ***** válasza:

A szeretet művészete többek közt erről (is) szól.


Csernus elrontott betegeivel vannak tele a pszichológusok rendelői... no comment.

2011. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nekem a legnagyobb kedvencem kétség nélkül Feldmár András, kissé más felfogású( de mindenképp jó!!-aki tanult pszichológiát nem mondhatja, hogy nem-)élvezet olvasni,nézni, hallgatni!

Van vele kapcsolatban nagyon jó videók is, googelbe könnyen megtalálod :)

(első voltam)

2011. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, hogy segítetek :) Nekem igazából az lenne az egészbe a legfontosabb, hogy számomra, vagyis hát a fiatal kissé még éretlen fejemmel is érthető és érdekes legyen. Mert most veszek egy könyvet ami tele van szakszavakkal, meg nagyon mélyre hatol, az felesleges pénzkidobás, mert úgy sem fogom még fel..
2011. júl. 29. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!