Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért haltak ki olyan hírtelen...

Miért haltak ki olyan hírtelen a dinoszauruszok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 09:17
 1/9 Draug ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy ez olyan hirtelen történt, egyik napról, vagy egyik hétről a másikra... szerintem ez egy hosszú folyamat eredménye volt, sok százezer, de akár egy-két millió éves is. Egyszerűen csak a közel 65 millió éves kőzetrétegekben találták eddig a legfiatalabb maradványokat.

A Föld éghajlata akkortájt sokban megváltozott, többek között a Mexiói-öbölbe vágódott meteor hatásainak következményeképp. A dinoszauruszok (meg sok más, velük egy időben élt faj) egyszerűen nem tudott alkalmazkodni a hirtelen klímaváltozáshoz.

De amúgy ha utánanézel, több hasonló eseményt is találhatsz. A dinoszauruszok korszakának vége messze nem a legnagyobb kihalási hullám volt a bolygón. A Perm végi kihalás állítólag az addigi fajok több, mint 80%-át tüntette el a Földről...

2011. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
85%
"A dínók világvégéjére kétféle elmélet is létezik, bár a kutatók és a médiumok csak az egyikről szoktak beszélni. A legtöbb szakember ma a becsapódásos elméletet fogadja el, amihez nem kis részt a média is hozzájárult. A média ugyanis a sokkal látványosabb, emberi ésszel könnyebben felfogható elméletet terjeszti. A meteoritbecsapódás, mely hatalmas tűzerejével elpusztította a Föld élővilágának jó részét. Azonban lehetséges, hogy nem ez volt a kihalások közvetlen oka. Ugyanekkor ugyanis egy másik folyamat is lejátszódott a Földön: egy sokkal erőteljesebb, és lassúbb folyamat: a Dekkán-bazaltplató kifolyása. Ez nem olyan látványos, mint egy becsapódás, de legalább olyan hatékony. Évszázezreken keresztül folyott ki óriási mennyiségű láva India középső részén. A láva hatalmas területen tört ki a Föld mélyéből és képes volt épp olyan nukleáris tél, azaz nappali sötétség előidézésére, mint egy becsapódás - de ez évszázezrekig tartott. A kutatók számára tehát ma sem egyértelmű, miért haltak ki a dinoszauruszok, sőt, újabban már az is vitatott hogy kihaltak-e egyáltalán. A maradarak ugyanis ma már egyre több kutató tartja a dinoszauruszok közvetlen utódainak."
2011. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

9:38as vagyok: *folyt


Egyetértek az első válaszolóval ami az alkalmazkodást illeti. Akármilyen biológiai-kémiai-földrajzi változás történt, szerintem is az alkalmazkodás hiánya miatt pusztultak ki az akkori fajták - és jöttek létre a mutációk, amelyekből a ma ismert fajok esetleg megszülethettek.

2011. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Itt nem fogsz tényszerű információt, csak lehetőségeket hallani, mert még a szakemberek között is vita van.


Én is csak azért írok, hogy könnyebben visszakereshessem a kérdést. Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.

2011. aug. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
25%
amit az első mondott az részben igaz de én úgy tudom hogy nem az alkalmazkodásukkal volt gond, hanem mivel a dinoszauruszok hüllők ezért a nemük attól függ hogy milyen hőmérsékleten fejlődnek a tojások, és mivel megváltozott a hőmérséklet a meteor miatt, egynemű dinoszauruszok születtek, és mivel nem voltak hajlamosak a szaporodásra, kihaltak...
2011. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Draug ***** válasza:
65%
A dinoszauruszok nem hüllők voltak :) Csak volt néhány hüllőszerű tulajdonságuk is. De például meszes héjú tojásokkal szaporodtak, úgy, mint a madarak. A hüllők tojása lágy héjú.
2011. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
Csak geológiai értelemben volt hirtelen. Egyébként egészen sokáig is eltarthatott. Egyébként a szakemberekis vitáznak róla, legvalószínűbb, hogy a Chickxulub-krátert létrehozó becsapódás okozhatta. Más elmélet szerint a Dekkán platóbazalt az igazi ok, de van, aki szerint a kaettő összefügg (nagy becsapódás lökéshullámai okozhatták a platóbazalt kiömlését). A pontos mechanizmus még nem tisztázott, de a megváltozott körülmények jelentős szerepet játszhattak.
2011. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Mert Chuck Norris lekaratézta őket.
2012. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"Miért haltak ki olyan HÍRTELEN a dinoszauruszok?"


persze hogy 'hírtelen'ül haltak ki, nem tudták bemondani a híradóban, ha akkor még nem volt tévé. Még jó hogy 'hírtelen'ül. Mégis ki mondta volna be? De buta vagy.


Tudom tudooom. Most jön az, hogy "a válasz 0%ban hasznosnak tûnik".

2013. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!