Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az öntudat!? (Kérdésed túl...

Az öntudat!? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ilyen téren nem vagyok nagyon otthon , de ,hogy is van ez az öntudat? Hol található?Az agyban?

Úgy értem ,honnan tudom ,hogy hívnak mi a nevem ,hol lakom ...stb

orbitálisan buta kérdés ,de egyszerűen nem tudtam jobban megfogalmazni..


2011. aug. 4. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az öntudat az egy olyan dolog, hogy tisztában vagy azzal, hogy létezel, a lelki élet egyik alapköve, és igen az agyban dől el minden. Az meg, hogy meg tudod különböztetni magad más emberektől, tehát ha tükörbe nézel és nem hiszed azt, hogy egy másik ember van ott azt hívják éntudatnak. Az meg, hogy tudod, hogy hol laksz meg hogy hívnak az meg a memória, emlékezet kérdése.
2011. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dellfil ***** válasza:

Szia!

Ne restelkedj, nem olyan "buta" a kérdésed. Egyetlen nézőpontjára tudok - azaz tudni vélek - válaszolni.

Igen, az agyhoz "köthető". Azaz a tudat az agy működésének terméke lehet. Persze nem akármilyen agyé, hanem csak a megfelelően összetett működésűé. Ilyen agyat leginkább az embereknél találunk. Persze lehet más lényeknél is. (?) Delfin, emberszabású majmok. (?)

Azután meg: kicsit mást jelent a filozófusnak, kicsit mást a pszichológusnak, megint mást a hétköznapi nyelvben.

Nem tudom mennyi az átfedés az "éntudat" fogalmával. Stb...

Szóval ne szégyelld, ha belegondolva összezavarodsz. Szerintem mindenki így van vele, csak sokan nem vallják be. (Gondolj csak a magabiztos vallásokra, és a még magabiztosabb - ezotériában hívőkre.)


dellfil

2011. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segített!

Azon gondolkoztam ,ha "mind ezt" át lehetne rakni egy másik emberi testbe, akkor az emberi test cserélhető lehetne?

Jó persze barbár dolog stb...De ha olyan fejlett lenne az orvostudomány ,hogy ez megoldható lenne, akkor örök életűek lehetnénk?

2011. aug. 4. 18:29
 4/5 dellfil ***** válasza:

Elvileg igen. De...

Tudod mit? Olvasd el Stanislaw Lem Álmatlanság című kisregényét!


dellfil

2011. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dellfil ***** válasza:

Közben eszembe jutott egy jobb példa, a felvetésedre.

Arthur C. Clarke A város és a csillagok című regénye. Biztos, hogy tetszeni fog.


dellfil

2011. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!