Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kiszámolható? Megvalósítható?

Kiszámolható? Megvalósítható?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem hogy lehetséges-e/mekkora az a szám ahányszor meg kell kevernünk egy pakli francia kártyát (32) hogy az utolsó keverés után sorba legyen? hogy kell kiszámolni?


(hülye vagyok a matekhoz, nem értek hozzá, nem ezen a területen helyezkedtem el...)


2011. aug. 7. 03:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom matematikában mi számít keverésnek...

A valóságban az egy elég véletlenszerű dolog, tehát szerintem ez így nem számolható, de lehet matekban van valami szabály a keverésre. :)

2011. aug. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Matematikailag nem kizárt, hogy úgy kevered meg, hogy eredeti sorrendbe kerüljön, de egy keverés eleve nem egy átrendezést jelent és nincs olyan minimális keverésszám, hogy visszarendeződjön.

Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy hányszor kell lottóznod, hogy telitalálatod legyen, vagy hányszor kell bekapcsolni a TV-ét, hogy egy bizonyos műsor menjen.


Egyébként a francia kártya 52 lapos.

2011. aug. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg már 2. keveréskor visszarendezheted. Tehát a válasz 2 és végtelen között.
2011. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kiszámolható,mert a keverés nem szabályosan, tehát nem egy azonos módszerrel, meghatározott sorrendben történik(tehát nem mindig a 4.lap kerül a 31.mögé stb) ráadásul az ismétlodés lehetosege is végtelen
2011. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! és tényleg hülyeséget írtam a 32 lappal... :S
2011. aug. 7. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:

ha meghatározod a keverés milyenségét akkor ki lehet számolni simán. elméletileg felteheted hogy egy keverés azt jelenti hogy a paklit egy véletlen helyen elválasztod, és a felső részt alulra teszed. Akár még úgy is számolhatsz hogy nagy eséllyel vágod ketté középen, és kis eséllyel emelsz fel csak 1 lapot pl.


viszont nem csípem a valséget úgyhogy nem fogom kiszámolni :)

2011. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

kiszámolható....

de csak egy durva átlag...

hogyha a számolás végén kijön egy szám...pl 1200

akkor az 1200adik keverés végére kijön a sorba rendezett pakli...


ugyan ez a gyakorlatban hogy legalább tízezer alkalommal kell 1200 keverést elvégezned hogy hogy a 10000ből legalább 20%ban visszarendeződjön a pakli...

a valószínűség számítás és az ilyen sorbarendezése vagy kiválasztásos műveletek mindíg egy átlagot hoznak ki eredményül...és mindíg a legrosszabb esetet tartják eredménynek...ami a valóságban sose jön ki...de legalább van mivel sz patni a diákokat az egyetemen...

2011. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!