Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A "vasember" ruhája a valóságb...

A "vasember" ruhája a valóságban megvalósítható?

Figyelt kérdés
Tudjátok a filmbeli vasemberre gondoltam, és ahogy elgondolkoztam rajta semmi olyat nem találtam ami nagy fejtörést okozhatna az agytrösztöknek. Max nem olyan kicsi, hanem kicsivel nagyobb lenne a cucc, de megoldható enne szerintem.
2010. febr. 13. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
talán megoldható , kivéve a repülést, de amennyi pénzbe kerülne most mint amennyi haszon lenne belőle senki nem csinálja meg
2010. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

a repülés meg a lézer

nehezen

2010. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

googlebe ird hogy: "exoskeleton".

Lényegében ez egy robot amit hordani lehet mint egy ruhát. Tudomásom szerint jelenleg 2 féle powered van, az amerikai nevére nem emlékszem, mig a japáné "HAL-5".

2010. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az energia ellátás a legnagyon probléma :D
2010. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát a Vasember című film első olyan jelenete, amiben használja a ruhát úgy ér véget, hogy a valóságban nem maradna belőle más csak egy adag húspép, szóval nem hiszem, hogy túl sok értelme lenne megépíteni egy ilyen ruhát.

És amúgyis ha szerinted az olyan szintű energiaforrás, mesterséges intelligencia, hajtómű, (ésatöbbi ésatöbbi...) nem okozna problémát, akkor te nagyon el vagy tévedve ebben a világban...

2010. febr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szóval. Az ilyesmit hívjuk power armornak vagy exoskeletonnak (attól függ, hogy a sci-fi-ből vagy a valóságból közelítjük), és nem valósítható meg. A lézer, repülés az egy dolog, megoldható, az egyeteln bökkenő az energiaellátással van. Ha energia van, minden van.
2010. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az energia ellátás sem egy megvalósíthatatlan dolog. Elvégre is nem egy vadászgépet kell ellátni energiával, hanem egy tized akkora tömegű dolgot.
2010. febr. 14. 08:53
 8/15 anonim ***** válasza:
hát nem egészen. Egy egyszerű példa, a vadászgép tömegének jelentös része csak az üzemanyag, és azzal se tudsz egész nap repülni. Illetve, más a repülő ami lényegében, csak előre megy, nincs rajta semmi lényeges mozgó alkatrész. És igy is nagyon drága. Most képzelj el egy olyan humanoid robotot. Vannak végtagjai, és azokra a mozdulatokra képes mint az ember. És mindegyikal nagy erő kifejtés szükséges.
2010. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyen energiaellátás csak valami mini fúziós erőművel lenne megvalósítható. De azt is úgy kéne, hogy szabályozható legyen az energialeadása. Problémás.
2010. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Hát nem nagyon hiszem.Pedig én örülnék neki.

Nem kapna elég enegriát.

De mérd a Mai Világhoz ,mert itt nagyon primitiv a mesterséges inteligencia és még lézer se létezik csak a filmekben.Hát sajna a film csak film.

És azért egy ember méretü robotba amibe egy embernek is be kell férnie abba hogy raksz anyi mindent bele.

2010. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!