Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a villámfotózás?

Hogyan működik a villámfotózás?

Figyelt kérdés

Elnézést,ha rossz helyre tettem volna fel a kérdésem,de nem találtam megfelelőbb kategóriát.

Olvastam egy-két oldalon erről,de szeretném bővíteni a tudásomat.

Pl. nem egyértelmű számomra,hogy lehet-e/érdemes-e olyan digitális géppel fotózni,amin az exponálási idő fix.

Igazából minden érdekel.Szeretnék még ezen a nyáron nekiállni,mert nagyon érdekel,de nuku tapasztalatom van ebben.

Köszönöm!


2011. aug. 7. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy lehetőség: Canon gép, nem is drága, van hozzá letölthető CHDK.exe (CanonHack.. vajon mit jelenthet,) program, felülírja az eredeti szoftvert, rengeteg további beállítási lehetőséget ad, többek között villám....
2011. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
vagy egy kamera, felveszed a villámokat videoba, majd gépen egy programmal képkockákra bontod a 25vagy 30 képkocka/ másodperces rögzítésbe belefér a villám néhány képen :). Így is lehet nagyon szépeket készíteni. Csináltam már ezzel a módszerrel. Persze így néhány nem sikerül tökéletesen, de kb 80% a korrekt.
2011. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
videóba rögzítve szar minőségű képeket kapsz (fényképhez képest), amúgy nagy expo idővel lehet.
2011. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Amennyiben videózással próbálkozom,megtehetem ezt egy digitális géppel?Tehát nekem egy P Lumix típusú gépem van 8 Mp-es felbontással.Egyszerű,kis gép,amit egy majom is tud használni.

Nem tetszik egyébként ez a fajta villámfotózás,de talán jobb lenne ezzel kezdenem,mert tényleg analfabéta vagyok a fotózáshoz,azonban inkább fotózni akarok,ha komolyra fordul nálam.

2011. aug. 7. 22:02
 5/16 anonim ***** válasza:

Lefordítom az előző választ. :))

"nagy expo idővel lehet" = olyan fényképezőgépet keress hozzá, ami tud 'B' időt, vagy legalább 10-20 másodperces expozíciós időt. Állványra teszed, nyomsz egy gombot és reménykedsz, hogy a látómezőben lesz egy villám.


Ha beírod gugliba, "villám záridő", tudsz mazsolázni.

Pl.:

[link]

2011. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ezzel a géppel csak a videozás marad, bár nem tudom milyen minőségbe rögzít videot. Majd feltöltöd a gépre és pl az avidemux ingyenes és egyszerű progival kimented azt az egy képkockát amin a villám van. Kezdetnek hidd el jó lesz, ha a video nem mittom én 640*480 ba rögzít. Én a nokia c7 telefonnal vettem fel villám videót és menettem ki képeket 1280*720 ba. És telefonhoz képest nagyon jó képek lettek. Bár videofelvétel minőségbe sok 30e ft kompakt gépnél százszor jobbat csinál. De ha komolyan érdekel majd a villámfotó érdemes egy jobb fényképezőt beszerezni. Nekem van, de mindig nem lehet nállam mindenhol, így teszteltem a telót, jah és éjszaka. Nappal lehet nem lettek volna jók a képek vele.
2011. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Előbb olvastam,hogy a kompakt gépekkel ajánlott még a sorozatfelvétel is,de leginkább a hosszú záridős exponálást preferálják ezeken túl.Irták,hogy egy bridge gép már kielégítő,mert rendelkezik a záridő állítás lehetőségével,akár 30 sec is lehet.

Szóval,előbb-utóbb be kell szereznem egy ilyent.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ha még valaki tud hozzátenni valamit,kérem tegye meg!

2011. aug. 7. 22:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem Canon Power Shot SX 20 IS gépem van, ez 15 sec záridőt tud, szoktam vele villámokat fotózni. Ha van rá pénzed, az újabb SX 30 IS változatát ajánlom, 110 ezer körül van, többet tud mint az enyém. Nagyon jó vétel volt, kezdőként nekem is ez az első gépem, csak ajánlani tudom, de ha veszel is, akkor a 30-ast vedd, az már full HD videót is vesz.
2011. aug. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia,


Én az eddigi válaszolókkal ellenben nem ajánlom se a Canon se semmi mást. Az egyetlen lényeges ami kell hozzá az egy alacsony ISO (fényérzékenység) meg egy viszonylag hosszú záridő.


A villámfotózás ott szokott meghalni, hogy automatikusan magas ISO-t használ a gép, mert sötét van és sok fényt kell gyűjtenie. Na most, hogy ha magas az ISO, akkor zajos lesz a kép és ha villámlik, akkor ki lesz égve az egész a nagy fényintenzitás miatt.


Én amikor legutóbb villámot fotóztam, akkor "Bulb" záridőt használtam /addig exponált a gép amíg rajta volt a gombon a kezem/, de pl. 10mp is bőben jó helyette és 100-as ISO volt a fényérzékenység optika meg egy Peleng halszem volt a gépen, a nagy látószög miatt a gép meg egy Nikon D5000 volt.


Itt láthatod az összeállításom eredményét:

[link]

2011. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az már a válaszodból is látszik,hogy nem ma kezdted:)

A képeidhez is csak gratulálni tudok.Nagyon tetszenek.Sajnos,a hozzá nem értésemből fakadóan nem tudom véleményezni a képeket.Van két profi fotós a tág családi körben,ők is nagyon szép képeket készítenek,de sok képüknél magyarázatra szorul,mi az,amit láttak Ők.De aztán,amint elmagyarázzák,csak irigyelni tudom őket,hogy képesek észrevenni:)

Tegnap még kutakodtam és az erre szakosodott oldalakon le is írták,amit Te is.Tehát a hosszú záridó,minimális fényérzékenység és közepesre llított rekesz a jó villámfotók készítésének a titka.

Ezt én elfogadtam,ezért ilyen gépek kereséséhez kezdtem,de sajnos sok egyéb kiadásom akad,amik megnehezítik egy komoly gép beszerzését,hacsak nem használtan veszem.Talán nem kell elsőre hiper-szuper 100 millió Mp-s gép meg 800 ezres zoom.Elég,ha ezt a hármat tudja.

Arra vagyok kíváncsi,vajon melyek azok a gépek,amik ilyen szempontból szóba jöhetnek.

Valahol olvastam,hogy vége van a "villám szezonnak",ezért lesz időm ismerkedni a géppel jövő nyárig.

2011. aug. 8. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!