Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mire képesek a legnagyobb...

Mire képesek a legnagyobb matekzsenik?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi,hogy milyen műveleteket képesek játszi könnyedséggel elvégezni azok,akik igazán értik a matematikát.Látok ezt-azt a tv-ben,de nem igazán merek nekik hinni,mert én is képes vagyok pl. bármely két számjegyű szám négzetét kiszámolni két-három másodperc alatt,de nem azért,mert zsenigyerek vagyok,hanem azért,mert megtanultam egy ilyen eljárást.

Igazából lelkesen tanulom a matekot,nagyon érdekel és kíváncsi vagyok,hogy mit tudnak azok az emberek,akikről érdeklődöm.


2011. aug. 14. 21:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Fourier analysis, parialis derivalas integralas, diadikus szorzas, kronecker szorzas, intertalas
2011. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Megértik a Nagy Fermat-sejtés bizonyítását.
2011. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
tudnak 0-val osztani
2011. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Van pl. egy olyan szemléletük, hogy el tudnak képzelni egy sokdimenziós teret. Sőt: még a tulajdonságait is ismerik, ill. olyan újakat is találnak, amelyeket idáig nem ismertünk.
2011. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%
nem igaz, 0-val osztani Csak Norris tud
2011. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akik a TV-ben 6-8 jegyű számokat szorozgatnak össze fejben, azok nem olyan értelemben zsenik, mint a matematikusok, inkább "csak" van egy képességük, mint pl. megmondja hány gyufaszál borult ki az asztalra. (A savant-ok is ilyenek.) A matekzseni más, ő inkább olyan, amit korábban is írtak, hogy új elméleteket gyártanak, és le is tudják vezetni, bizonyítani, stb. Vagy más elméletét könnyen átlátják, mint a sejtéseket, és bizonyítani is tudják.
2011. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
akiket az utolsó írt, általában autisták
2011. aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem minden autista savant, és nem minden savant autista !!
2011. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem x/0=∞, ha x eleme R^+-nak. Persze sokan le fognak hülyézni, de szerintem a fizikában biztos igaz.
2011. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%
van olyan korulmeny amikor 1/0=inf (fekvetett 8as), peldaul a riemann sphere-ben
2011. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!