Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » FONTOS! Hogy lehet ez?

FONTOS! Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

magyarországon születtem, nevelkedtem, éltem

még nem jártam külföldön

hogy lehet, h perfekt németül beszélek???

ráadásul angolt tanulok????


példa:: hallgatok német zenék (mostanában sokat), és fejben gondolkodás nélkül tudom, mit jelent a szöveg


hogy lehet ez??? viccen kívül, csak értelmes válaszokat lécci


2011. aug. 16. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Perfekt németül? Azt kétlem. :)


Azonban valamilyen szintű nyelvtudást bármiféle tanulás nélkül is összelehet szedni.

Édesanyám német volt, és még suliban is azt "tanultam" ezért németet mindig is tudtam. Angolt viszont soha sehol, mégis megértek minden dalszöveget, filmet, és még társalgási szinten beszélni is tudok. Igaz nagyon erős akcentussal, és akadozva. Nincs ebben semmi különleges, sok angol filmet néztem, sokat gépeztem (ahol ugyebár minden angolul volt), és sok angol zenét hallgattam. Lassabban mint suliban, de azért megtanulja az ember így is.

2011. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de német beszédnél nem akadozok, gondolkozok, folyékonyan megy.
2011. aug. 16. 01:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden vidéken máshogy beszélnem a németek. Te melyik németet beszéled perfekt?
2011. aug. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ez egy keresztkérdés :DD
2011. aug. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
náci vagy, hitler leszármazotja
2011. aug. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KoviAti válasza:

nem lehet hogy valameik felmenőd német volt és ő tanított meg? nekem uncsitesóm 10 éves és folyékonyan beszél 3 nyelvet... de neki szüksége van rámert Dublinban élnek...

(az a hitleres dolog XD)

2011. aug. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ember egy csodálatos lény. Szinte mindent képes megtanulni. Azért tudsz perfekt németül mert megtanították neked.


Ha erre mégsem emlékszel annak két oka lehet. Nagyon komoly amnéziában szenvedsz, vagy teljesen hülyének nézel minket, és próbálsz palira venni minket.

2011. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nagyon jó érzéked van a nyelvhez. Mint az autistáknak, vagy ilyesmi. Persze a kérdésed milyenségéből ítélve nem vagy az, csak ez a képességed olyan lehet, mint néhány autistának.


vagy: elraboltak az ufók :D

2011. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mint az autistáknak, vagy ilyesmi. Persze a kérdésed milyenségéből ítélve nem vagy az"


Van olyan autista, amelyik tudna így kérdezni, így ez alapján kijelenteni, hogy a kérdező nem az, még korai.

2011. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!