Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kémia és fizika tanulásához...

Kémia és fizika tanulásához milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Elég gyenge vagyok a fenti két tantárgyból. Most megyek 11.-be, tehát a nekem való anyag kellene. De az se baj ha az alapoktól a molekuláris biofizikáig mindent megtárgyal. :D Egy jó könyv kellene, vagyis kettő: fizikához is meg kémiához. (tudom, hogy nem ebbe a témába kellett volna írjam)
2011. aug. 17. 13:54
 1/3 anonim válasza:
Én a Mozaik kiadós tankönyveket ajánlom. Mi azokból tanultunk és szerintem nagyon részletesen magyaráz. Ha nagyon nem mennek, akkor talán érdemes lenne kicsit elölről is nekiugrani, 9.es könyvektől kezdve átnézni az anyagot, hogy rendesen meglegyenek az alapok. ;) Vagy esetleg külön tanár segítségét kérni...
2011. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Középiskolás szinthez a Holics László által szerkesztett Fizika összefoglalót ajánlom, az kellően részletes, bőven lefedi a középiskolai anyagot. Régen két kötetes kis piros könyv volt, most nem tudom van-e új kiadása.
2011. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kémiához Villányi Attila-féle könyveket ajánlok ;) Van mindenféle feladatgyűjteménye is, szerintem nagyon jók, én az érettségihez készüléshez is használtam tőle való könyveket.
2011. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!