Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy fizikai feladat megoldását...

Egy fizikai feladat megoldását kérném, mivel nem nagyon értem ezt a feladatot, amugy megy a fizika de ezt nem értem. Ha lehet magyarázattal és számitásokkal letudnád irni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Milyen erővel hat az acél vödör,mely félig van töltve olajjal a padlóra.A vödör tömege 1 kg. és 10 l.-es.
2011. okt. 29. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mértékegység-átváltás, fajsúly, Newton 2. törvénye. Melyik résszel van a probléma?
2011. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt egy 8.-osnak magyarázhatod 2 éve tanulok fizikát nem vagyok profi különben is ilyen hülye hozzászolásokat nem is várok
2011. okt. 29. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Az erő egyenlő tömeg x gravitációs gyorsulás, vagyis:


F = m*g = m*9,81 N (g = 9,81 m•s⁻²)


Mértékegysége a Newton [N]. [N] = kg•m•s⁻²


Ebben az esetben a tömeg egyenlő lesz a vödör tömegével (1 kg) és a benne lévő olaj tömegével ami egyenlő a térfogata x fajsúly (V*ρ):


V = 10/2 = 5 liter = 5 dm³


ρ(olaj) = ? kg/dm³ (ezt kellene tudni, mert különböző olajoknak kissé eltérő a fajsúlya, ill. újabb kifejezéssel: sűrűsége)


m(olaj) = V*ρ = 5*ρ ≈ 5*0,86 = 4,3 kg (ρ≈0,86 kg/dm³ - táblázatból egy átlagos-körülbelüli értékkel számítva)


m = m(kanna) + m(olaj) = 1 + 4,3 = 5,3 kg


F = m*g = 5,3*9,81 = 52 N = 52 kg•m•s⁻²


Megjegyzés: lehet hogy a „g“ értékét kerekítve veszitek, ez esetben g ≈ 10 m•s⁻².


Ebben az esetben: F = m*g = 5,3*10 = 53 N = 53 kg•m•s⁻²

2011. okt. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. okt. 30. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!