Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vallás vagy tudomány?

Vallás vagy tudomány?

Figyelt kérdés
Miben hiszel? Istenben, vagy az evolúcióban?
2011. aug. 23. 20:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben.
2011. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az ateisták általában az evolúcióban, a vallásosak általában Istenben és evolúcióban.
2011. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
2011. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 hollófernyiges ***** válasza:
62%
Tudományban meg evolúcióban nem hinni kell, hanem az istenadta eszedet használva elfogadni az érveiket vagy nem.
2011. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
10%

Ha nem a nyolcadik ilyen kérdés mostanában...

azt hiszed, hogy ha elég sokszor megkérdezed, valaki majd azt mondja, amit vársz?

A tudományban nem kell hinni! Érdekes módon mégis működik...

2011. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem egyik sem zárja ki a másikat.
2011. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Először azt a kérdést kellene feltenni, mi az a 'hit'.


(@21:51, jóóó! :D)

2011. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
00:37 most írtam ki először-.-
2011. aug. 24. 11:08
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Vallás ÉS tudomány. Ezek nem egymást kizáró fogalmak. Az emberiségnek mindkettőre szüksége van. A tudomány leírja, hogyan működik a világ; a vallás feladata megmagyarázni, miért és mi célból működik úgy.

Isten és evolúció sem zárják ki egymást logikailag. Bár bizonyos vallásoknak ellentmond az evolúciós tanítás az ember származásáról. A kereszténység is ilyen. Jómagam keresztény vagyok, ezért nem fogadom el, hogy az ember az állatvilágból emelkedett ki evolúciós úton.

2011. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

"most írtam ki először-.-"

Akkor szerintem ugorj neki a keresőnek. Volt már a kérdés, jó válaszok születtek.


ma 11:08

"Vallás ÉS tudomány. Ezek nem egymást kizáró fogalmak.

Jómagam keresztény vagyok, ezért nem fogadom el, hogy az ember az állatvilágból emelkedett ki evolúciós úton."

Saját magadat cáfolod: a vallásod KIZÁRJA az evolúciót - ami pedig egy nyilvánvaló tudományos igazság.


A tudomány és a vallás ha nem is egymást kizáró fogalmak - de a témák min. 50%-ában ütköznek. Mivel a vallás mind feltételezésen alapul, ami pedig hol igaz - hol nem.

2011. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!