Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb tanuási módszer?

Melyik a legjobb tanuási módszer?

Figyelt kérdés
pl. angol szavak tanulására, történelem leckékre, mert nekem a magolás nem igazán vált be.Ti milyen módszerrel tanultok?
2009. ápr. 17. 17:53
 1/10 A kérdező kommentje:
bocs, tanulási módszert akartam írni :D
2009. ápr. 17. 17:54
 2/10 anonim válasza:

Olyan nincs !!!

:D

Marky

2009. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én "lefotózom" a szavakat, mondatokat. Vizuális típus vagyok és a képet felidézve jutnak eszembe a dolgok. Ha ez neked nem válik be, akkor próbálj meg hallgatás után tanulni. Mondd fel az anyagot mp3ra :) Sokan csinálják ezt:) Sok sikert!
2009. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Angolhoz van a www.quizlet.com oldal, regisztrálni kell, beírod magadnak a megtanulandó szavakat és magyar megfelelőjüket vagy szómagyarázatukat, és az oldal többféle módon gyakoroltatja, amíg nem tudod. Szavakat a szövegek olvasásával érdemes tanulni, lehet cédulákra írni őket két oldalra két nyelven és akár 5 perc alatt is, buszon is, kikérdezni magadat, amit már tudsz, félreteszed. Ha van időd, mondatokba foglalhatod őket, lehetőleg úgy négyet egy abszurd mondatba, hogy mókás legyen. Hangosan célszerű kiejteni.

Töriből minimum alá kell húzni a lényeget, de én ki is jegyzeteltem a könyvet. Fel kéne mondani, ha másnak nem, magadnak. A leckék végén lévő kérdésekre válaszolni.És persze tovább olvasni a témáról.

2009. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A törit megpróbálhatod úgy, hogy lerajzolod. Először kiemeled a lényeget a könyvben, utána a lényegből megpróbálsz meghatározni kb. 4-6 kulcsszót. Ha ez mind megvan, akkor jöhet a rajz: egy A/4-es lap közepére írd fel a lecke címét, karikázd be, majd az óramutató járásával megegyező irányba kezdj el a karikából kiindulva "csápokat" rajzolni, belülről kifelé vékonyodjanak. Annyi csápot rajzolsz, ahány kulcsszót határoztál meg, és a csápok kb. egyenlő távolságra vannak egymástól. Mindegyik csápra ráírod az adott kulcsszót, és a csáp végéből további vonalakat húzogatsz; annyit, amennyi jellemzőt meg akarsz tanulni. Ezeknek a vonalaknak a végéhez pedig odarajzolsz valamit, ami egyértelműen kifejezi a megtanulandó dolgokat.


Remélem, érthető. Ha nem, akkor megpróbálok beszkennelni egy kidolgozott "remekművet".

2009. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs legjobb tanulási módszer, mert más egyénnél más válik be.


Szöveg bemagolásánál a legjobb módszer az, ha a szöveget egyszerre hallgatják és olvassák (pl.: felolvasod diktafonba, aztán visszahallgatod, követve szemmel a szöveget).


Értelemszerű tanulásnál jó módszer pl. a szöveg tömörítése: összefoglaló jegyzetet írni belőle, abból aztán még kisebbet, míg előadást nem tudsz tartani a témáról.


Szavak magolásakor beválik pl., ha elolvasod a szavakat, majd feladatot oldasz meg (pl. felsorolva a magyar szavak, és ki kell találnod az angolt, pl. a szótárfüzet egyik oldalát letakarva). Az a lényegm higy az aktív módszerek (megpróbálod felidézni a megoldást) jobbak, mint a passzívak (elolvasni x-szer).

2009. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár értem mit írt az utolsó előtti válaszoló, mégis kíváncsi lennék egy ilyen kidolgozott remekművére:) Megtennéd h felteszed vmi oldalra?:))
2009. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szavakat magold be, mert kell a szókincs, ha beszélgetni akarsz. Játssz sokat angol nyelvű játékokkal, én rpg-kből tanultam angolt :D (Baldur's Gate 1+2 :D)


A törit meg át kell látni. Kell valaki, aki rendesen elmagyarázza, ha te nem érted meg magadtól.

2009. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

mind map-nak hívják a rajzolóst, bővebben:

[link]

2009. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az angolt úgy tanulom, hogy leírom egymás után az adott szót, nah így tuti nem felejted el! ;)
2009. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!