Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb tanulási...

Melyik a legjobb tanulási módszer?

Figyelt kérdés

Holnapra megkell tanulnom 5 A/4 es oldalnyi kémiát, és nem tudom, hogy hogyan sikerülhet mindent megtaulnom?

Melyik a legjobb? ja és leírtam már mindent ami lényeges, és úgy jött ki az 5 A/4 es lapnyi anyag. /8.o kémia/


2010. szept. 19. 10:31
 1/6 Ájhevnó ***** válasza:
83%

Kezdetnek, és folytatásnak a legjobb módszer, ha nem az interneten kutatsz csodaszer utána, hanem nekiülsz és tanulsz. 5 oldal 8.os kéma nem nagy falat, kb mese szint.

Ülj neki, szánj minden oldalnak 1 fél órát, pihenj rá egy másik felet, a végén meg olvasd át az összeset, és simán meglesz.

2010. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
leülsz a popódra, és megtanulod. Ennél jobbat még nem találtak fel az elmúlt néhány ezer év alatt.
2010. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyetek vele ilyen gonoszak! Nem azt kérte, hogy tanuljátok meg helyette az anyagot, hanem, hogy hogyan tudna eredményesen tanulni. Van aki hallás után, van aki látás után tanul könnyebben. Aki hallás után, az csak hangosan tud tanulni, felolvassa magának és úgy jegyzi meg. Én például látás után tanultam. Minden, amit magamnak elolvastam, annak leírtam a lényegét vázlatba sok különböző színnel, karikázásokkal, csillagokkal minden apró jellel, ami alapján magam elé tudom képzelni az adott anyagot, mintha egy fotóalbum lenne az agyamban. Szóval ne szóljatok bele, ha nem tudtok semmit.

Te meg, kedves kérdező, teszteld ki magadnak, hogy milyen napszakban, evés előtt vagy evés után, hallás vagy látás alapján érted meg jobban az anyagot. Sok sikert!

2010. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el elejétől végig, mint egy mesét, regény.

Utánna olvasd lassabban, jegyzetelj, minden mondatot boncolj szét (amennyiben szükséges).


Szerintem nem vagy-vagy (hallás-látás), hanem mindkettő.


DE: IGAZAD ADOK AZ ELSŐ VÁLASZOLOKNAK ABBAN, HOGY ÜLJ LE, ÉS TANULJ! ugyanis sok múlik a "módszeren", de a tudás-elsajátítás tényezőja, a tanulsz vagy nem-tanulsz.

2010. szept. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó 2 álazolónak. Leteszteltem, és én úgy tudom megtanulni, hogy fölolvasom magamnak hangosan
2010. szept. 26. 10:15
 6/6 anonim válasza:
100%
Igaz. A tanulás több érzékszerv használatával könyebb. Hangosan kell mondani és csöndes,nyugodt körülmények között. Többször olvasd át és ha hosszú anyag , bontsd darabokra és csak akkor menny át a következőre ha az előzőt teljesen fejből tudod. Ismételgesd nyugodtan hangosan,akár kérj meg valakit hogy kérdezzen ki.
2010. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!