Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan szeressem meg a humán...

Hogyan szeressem meg a humán tantárgyakat, hogy legalább tanulni bírjam? (többi lent)

Figyelt kérdés
10. osztályos, matematika szakos, teljes reál beállítottságú személy vagyok. Van két tantárgy: az irodalom és a történelem aminek egyszerűen semmi értelmét nem látom. Ezek olyan módon nem érdekelnek, hogy még egy anyagot sem bírok végig olvasni mert elkalandozok, akárhogy is koncentrálok. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e mondani pár jó tippet hogy legalább annyira érdekeljenek ezek a tantárgyak hogy el tudjam olvasni a leckét. (Viccelődő/humoros/offos hozzászólásoktól kérlek kíméljetek! Ha nem tetszik a kérdés, vagy ahogy fogalmaztam, vagy az egészet egy nagy baromságnak találod, ott van fent balra egy balra mutató nyilacska, arra rákatt és nem kell ezt olvasnod, és viccesnél viccesebb nem a kérdéshez tartozó hozzászólásokra pazarolni az idődet.)
2011. szept. 4. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A történelem is tele van számokkal, amiknek meg lehet keresni a különféle matematikai tulajdonságait. A sztorikban islehet logikát találni, sokszor elmondják azt is, hogy mit miért tettek úgy.

Az irodalom nehezebb ügy annak, aki nem olvasott sokat, ésnem próbálta megérteni a versek mondanivalóját. Ehhez nyújt segítséget az irodalom.

2011. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
a töriben a számok között szoktam keresni kapcsolatokat. magyarból meg puskát írok!:D sajnos arra nincs megoldás. érettségiig húzd ki. utána majd azt tanulsz amit akarsz!:)
2011. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Adott törianyaghoz próbálj meg videókat keresni az interneten. Megnézed a videókat és már el is tudod képzelni, hogy mi hogy történt.


Régebben erre nem volt lehetőségünk, pedig én is szívtam a törivel :D

2011. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Irodalom, kötelező olvasmányokkal ugyanez. Videó, videó, videó.
2011. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
37%

Én inkább a humán tantárgyakat szeretem. Szerintem, ha megpróbálod megérteni azt a történelem leckét, akkor (még ha nem is szereted) meg fogod tudni tanulni. Én úgy csinálom, hogy elolvasom egyszer a tankönyvből, utána pedig a jegyzeteimet tanulom meg azután megint egyszer a könyvből és Voila! tudom. Én sokkal hamarabb felfogok egy 5-6 oldalas törileckét, mint pl. egy matematikai képletet. Tehát embere válogatja.

Irodalom mindenkinek alapműveltség, szóval olvasni azt kell és amit olvastál azt megérteni.

2011. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Neked teljesen igazad van. Nem is gondolnád, hogy rajtad kívül még hányan éreznek így, csak nem tudták szavakba ölteni. Bezzeg Te igen! Ez már egy halvány reménysugár, hogy megszeresd az irodalmat.


Csak neked:


[link]

2011. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A töri számomra érdekes, mert az emberiség életének alakulásáról szól. Még mindig szeretném, de a tanár megutáltatta velünk.. Pl. tök unalmas módon végigROHANTUNK 48/49-en, hát köszi!! És közben stresszeltetett minket, emiatt nem tudtunk tanulni se.

Egy-egy csata végkimenetele, a korabeli életmód, az uralkodók rendelkezései, az ipari forralmak mind-mind lehetnek érdekesek.


Én azt tudom általában szeretni, és annak látom értelmét, ami a minket körülvevő világról szól. Lehet az az emberiség alakulása, természeti dolgok, ember által létrehozott dolgok, stb.

Számomra az irodalom csak túlmagyarázza az érzéseket, melyekről sokszor elég egy-egy szó; nem azt akarja átadni, ami mondd... Ráadásul az életben is ált. tudományos vagy ahhoz közelítő dolgokkal foglalkozom hobbiként, ritkán nézek filmet vagy olvasok regényt, és icipici kivétellel utálok beszélni róluk. Az irodalom meg erről szól: olvass, olvass, elemezz, láss mögé!

De itt is felbukkan időről időre olyan téma, ami érdekel, amit megszeretek. Ha más nem, akkor egy-egy költő, író életpályája (na nem az évszámokat és helyszíneket szeretem magolni, hanem az érdekel, hogy alakult az élete).



Tehát én így fogom fel ezeket a tárgyakat.


Remélem, segítettem azzal, hogy leírtam. Ha nem, akkor könyveld el értelmetlen válaszként.

2011. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Irodalom mindenkinek alapműveltség, szóval olvasni azt kell és amit olvastál azt megérteni."


Szerintem ezzel a tárggyal kivételeznek, akik ezt mondják, és (legalábbis számomra) sajnos sokan vannak ezzel így.

Amit most írni fogok, nem Rád fog vonatkozni, hanem csak a tapasztalataimat írom le.

Addig nekem rosszul fog esni, hogy műveletlennek titulálnak, amiért olvasatlan vagyok és sokszor alapműveket se ismerek, amíg ugyanazok az emberek, habár műveltek, nagy alakokat ismernek, de semmit se tudnak a világ "reális" dolgairól.

Nem tudják, mit kell csinálni, ha náthásak, nem tudják mi az allergia, mi a genny, mi az a sejtosztódás. Nem tudják, miből áll az ember emésztőszervrendszere.

Nem tudják, mi M.o. éghajlata. Alig tudnak felsorolni pár Európai országot.

Nem tudják, mi az a váltakozó áram, és miért az megy a vezetékekben. Nem tudnak egyetlen megújuló energiaforrást se felsorolni. Nem tudják, mi az a hőerőmű.

Nem tudják, mi a különbség a súly és a tömeg között.

Naponta használják a gépüket, de nem tudják, mi az a vírusirtó vagy miért és hogy kell frissíteni a szoftvereiket.


Még sorolhatnám ugye...


Jó, tudom, olyan ember ritka, aki semmit se tud, de sajnos sok olyat látok élőben, az osztályomban akár, vagy a neten olvasom a megnyilatkozásait, akiknek fent sorolt dolgok nagy részéről lövésük sincs.

Pedig ezen infók egy része gyakorlati tudás és néha alkalmazni kell.



Próbáltam a lehető legkevésbé bunkón fogalmazni.

Csak azért kívánkozott ki belőlem, mert nem tartom igazságosnak és egyensúlyban levő dolognak, hogy aki a szépirodalomban jártas, az milyen művelt, intelligens, jó ember, aki nem, egyszerűen műveletlennek van titulálva, és le van írva....

2011. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A törit, mint a többiek mondták, meg is lehet érteni. Én abba szoktam belegondolni, hogy milyen döntésnek, mi az eredménye. Az emberek mennyire különbözőek, ahogyan hatalomra jutnak - jó esetben - kitűznek célokat, adókat vetnek ki, fellendítik a gazdaságot, vagy pedig háborúkat indítanak, népeket űznek el. Érdekes is tud lenne, meg kell hozzá jó tanár is. Én is szeretem a matekot, nem is megy olyan rosszul, de a számok megjegyzésével a sírba lehetne kergetni, ugyan így a nevek, tehát a törinél azért muszáj puskát írnom, de igyekszem megérteni a dolgokat, és így felidézni az eseményeket, annak következményeit, előzményeit. Sok sikert :)
2011. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem lehetetlent kívánsz. Ha nem szereted, nem is fogod megszeretni. Hogy lehet szeretni a történelmet, amit a győztesek írnak, az irodalmat, amit a kiválasztottak alkotnak? Remélni lehet csak, hogy a tanárod van annyira empatikus, hogy megérti ezt.
2011. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!