Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy előre...

Létezik olyan, hogy előre megérzünk valamit?

Figyelt kérdés
Velem sokszor előfordul oylan, hogy hirtelen beugrik egy kép, vagy gondoloat, egy mondat a fejembe, legyen az akár mi és az 1-2 nap múlva megtörténik. Legutóbbi eset, hogy osztálytársam apukája korházba került, de javult a helyzete(soha nem láttam még az apukáját)és délután otthon olvastam és egyszer csak elkapott egy furcsa érzés, hogy meg fog halni az apukája és másnap délután meg is halt. Mitől van ez?
2009. ápr. 20. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy érdekes dolog. Az okát nem tudom, nekem megérzéseim vannak. Késztetést érzek, hogy ezt csináljam vagy azt csináljam, de nem hallok hangokat meg semmi, de eddig nagyon sokszor bejött. Volt olyan, hogy még általános suliban úgy éreztem, hogy nekem fel kell készülnöm a másnapi kémia órára és másnap feleltem belőle. Középsuliban ugyanez volt földrajzból, az egyetemen pedig nem egyszer azt a feladatot kaptam vissza zh-n vagy vizsgán amit előzőleg jó párszor megnéztem, pedig nem számítottam arra a feladatra sőt, még csak hasonló típusúra sem!

Nem csak tanulással vagyok így, hanem elég sok mindenre.

Én ezt úgy hívom, hogy ösztön és hallgatok rá.


Nálad valami olyasmi lehet, mintha rádiót hallgatnál és a beállított frekvencia mellett hallanál egy másikat is.

2009. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, de tényleg van ilyen. Velem is megtörtént már, ideges lettem, de nagyon. Másnap be is harangozták telefonon a bajt...

Azóta gyakorlom az akasztó-hurkot ;D

2009. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
nekem olyan volt, hogy ment a fejemben egy dallam, és később hallottam egy közeledő kocsiból (rádió) de előtte nem hallhattam.
2009. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Én évekkel ezelőtt megéreztem a nagymamám halálát. nagyon beteges volt már a vége felé aztán egyik éjszaka egy különös melegség futott végig rajtam és rögtön tudtam, hogy meghalt. Ránéztem az órára és másnap kiderült, hogy tényleg akkor halt meg,amikor az órára néztem, amikor megéreztem.


Mostanában van olyan, hogy XY ra vagy ZW-re gondolok egyfolytában naponta többször is és nem tudom miért, hiszen nem szoktam rájuk gondolni, aztán jön 1-2 hét múlva a hír, hogy meghaltak, kórházba kerültek, vagy megbetegedtek stb...

2009. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de nem csak az emberek halálát érzem meg, hanem nagyon sok mindent. Amikor kertes házban éltünk és árultuk a házunkat, Anyukám feltett egy kérdést: hogy valyon mikorra fogjuk eladni a házat(mert szerette volna minél hamarabb, mert tavaszal kezdtük árulni, hogy ne télen kelljen költözködni) és akkor bevillant a fejembe egy dátum és napra pontosan akkor adtuk el a házunkat.
2009. ápr. 20. 22:22
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

én ritkán megálmodok dolgokat, és ugyan az meg is történik.

férjemnek álmában ha kiesik a foga, vagy fáj, akkor a családban 1-2 hónapon belül meghal valaki.


amikor meghalt a mamám, autóval mentünk a temetésére. előtte 2 nappal már mondtam a férjemnek, hogy inkább menjünk vonattal, de 3 hós volt a babám, és vonatozva 3 napig ellettem volna tőle, így belementem az autóba.

ismertem már a sofőrünket, férjem jó barátja, sok 100 km-t leautóztunk már vele, de az az érzés, amit akkor éreztem azt még soha előtte nem, ezért nem is tudtam, hogy mi lehet.

amikor jjötünk haza, akkor a sofőrünk elaludt vezetés közben, és sz.rrá tört az autó. szerencsére nem lett bajunk, de akár lehetett volna.

biztos, hogy ezt érezhettem meg előre, most már tudom, bármit is terveznénk, minden maradna annyiban, ha újból érezném, amit akkor. Szerencsére eddig még nem éreztem :), és nem is szeretném többet.

2009. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Létezik. Egyeseknél női megérzés, másoknál ennél komolyabb.

Én nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget neki, mármint a saját életemben, lassan már hozzászokok, hogy vannak dolgok, amiket megérzek.

Megálmodni is szoktam. Meg velem is sokszor fordult elő, hogy egyszerűen tudtam, hogy melyik dal fog megszólalni a rádióban. Sőt, előfordult már jónéhányszor olyan is, hogy mentem ajtót nyitni, és tényleg állt az ajtó előtt valaki, aki épp hogy akkor kezdett volna kopogtatni. Ezek furcsa dolgok, de nem tudom, mi az oka... A mentális képességekben, meg urigellerekben nem hiszek.

2009. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem, ilyesmi nem létezik!
2009. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
amikor beugrik valami nem azért ugrik be mert az meg fog történni. hanem azért történik meg mert sokat gondolsz rá és így "bevonzod" azt a dolgot
2009. ápr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Létezik! :D

Nem mondom hogy urigeller tud ilyet, de szerintem mindenki élt már meg hasonlókat.....

Amúgy senki nem hallott pl.:1898-ban egy Morgan Robertson író Hiábavalóság címmel írt könyvet egy hajóról, a Titánról..... Ugyan az volt a sztori mint a Titaniknak.... (ez azért érdekes)

Lehet, hogy létezik lehet, hogy nem de egy biztos: mindenkivel történt már hasonló érzés, döntsd el hogy ezt úgy hiszed, hogy "szerencse" vagy úgy, hogy megérezted.....

2009. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!