Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik a mi világunkkal...

Létezik a mi világunkkal párhuzamos univerzum?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
fa** tudja. am lehet. bármi lehet. ha valamit nem elhet bebizonyítani, akkor az lehet.
2011. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg létezhet! Ki tudja?
2011. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Számítások alapján azt már tudjuk,hogy az általunk érzékelhető dimenziókon kívüli dimenziók is vannak és kapcsolat is van velük. (ezért tudjuk kiszámítani) de hogy azokban mi van, azt nem tudjuk.
2011. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Még a "párhuzamos univerzum" fogalmat is többféleképpen értelmezik, azt meg pláne senki nem tudja, létezik-e.
2011. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, eléggé érdekes dolog. Én hiszek benne. Pl "A rejtély" című sorozatban mindig ilyen érdekes dolgok voltak. Igaz hogy a 80% teljesen hihetetlen, de szerintem tuti hogy nem hülyeség.
2011. okt. 20. 15:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ez az, hogy vagy hülyeség, vagy nem. Annak idején például hülyeség volt, hogy a föld nem lapos, vagy hogy a föld egy másik bolygó körül kering. HA be tudják bizonyítani, akkor lehet erről vitatkozni, a jelenlegi tudásunk alapján nem lehet megmondani, hogy van vagy nincs.
2011. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A kvantumjelenségek egyik lehetséges magyarázata ez. Viszont a több lehetséges magyarázat közül még várnunk kell pár évet, évtizedet, mire eldől, hogy melyik a helyes.


Az én véleményem az, hogy létezik, bár én jobban szeretem a "párhuzamos világ" kifejezést, ugyanis számomra nem az a hangsúlyos, hogy maga az egész univerzum megtöbbszöröződik, hanem az a hangsúlyos, hogy léteznek-e olyan "helyek", ahol kicsit vagy nagyon másképp alakulnak a dolgok, mint itt.

2011. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így butaság. Ha elvileg teljesen ugyan onnan indultak ezek a párhuzamos dimenziók akkor mindennek ugyan úgy is kellett történnie bennük, tehát ha van 10 ugyan olyan világ amiben minden ugyanúgy történik. Így viszont aztán túl sok értelme nincs, mert ha te mondjuk valamilyen oknál fogva átmennél egy párhuzamosba, akkor elvileg észre se kéne venned, mert akkor az ott lévő te is átmegy a tiédbe, és mivel mindkettő ugyan olyan világ fel se tűnne.
2011. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy létezik ha belegondolunk tuti van valahol ilyen erre még senki nem jött rá és bizonyítani se tudja.
2011. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A kérdésre ma nincs válasz. Ha lenne, azt jelentené, hogy valaki(k) érzékeltek ilyent, vagy pedig képesek voltak cáfolni. Egyik sem történt meg.

Éppen ezért "más dimenziókkal való kapcsolat" is a mese kategóriába tartozik pillanatnyilag.

Más. Mit jelent, hogy párhuzamos? Ha volna ilyen, és kapcsolatot tudnál vele teremteni, akkor mitől is "másik univerzum"? Miért nem lehetne a most ismertnek a folytatása?

2011. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!