Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Történelemből úgy tanuljuk,...

Történelemből úgy tanuljuk, hogy a majmok egy csoportjától származunk, (istenről szó sincs [sztem jó ez így]), de akkor az időszámításnál mit keres isten? (pl. krisztus elött 773) [kr. e/kr. u]

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 10:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%
Hivatalosan ez nem Krisztus előtt lenne, hanem Időszámításunk előtt/után. Csak a könyvekben kr. e/kr. u-t írnak. A történelem órán a tanárunk mindig Időszámítást mondott. A történelmet nem szabad az egyházi hittel keverni!!!!
2011. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

"One People". Már a nickneved is vicces. Angolt használsz, de hibásan. Evolúcióra és történelem órákra hivatkozol, de azokhoz is pont ugyanolyan kontár vagy. Helyesírásodról már ne is beszéljünk, gondolom neked biztos "úgy tanították", hogy a tulajdonneveket kisbetűvel kell írni, kivéve a saját nicknevedet. :-)


Vicces és szórakoztató, ha az okos hülyéskedik, de mikor a hülye okoskodik az már szánalmasan nevetséges. Ez utóbbi esetben az ember nevetése már sírással vegyül. :S

2011. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
100%

11:52

Nincs olyan hogy időszámításunk után, mert tudtommal, még mindig számoljuk az időt. Olyan van, hogy időszámításunk szerint (i. sz.):P

2011. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, hogy miért pont onnantól számoljuk az időt. Nem tudjuk, hogy Jézus mikor született, az időszámításunk kezdetétől ±5-10 évvel eltérhet. Ilyen alapon Róma alapításától is számolhatnánk az időt, mert az sem kevésbé pontatlanul ismert, vagy az első ókori olimpiától, amit viszont évre pontosan is ismerünk, ezért szerintem kézenfekvő volna referenciapontnak megjelölni.
2011. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat - mindenkit felpontoztam...

(...kivéve) NAGYBETŰS EBOCSONT:

-tudom, hogy hibás a nevem, de DIREKT van így!

-ha vmit nem jól írtam, akk NORMÁLISAN ki lehet javítani, ahogy már páran szóltak

-ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor ne kötözködj, inkább nézz meg egy másik kérdést

-ha megnéznél néhány kérdést, akkor rájönnél, h milyen jó (!) a helyesírásom


és végül: szánalmas és elszomorító, ha az "okos"

hülyéskedik, de mikor még okoskodik is, az

már szörnyű

2011. szept. 6. 16:07
 16/26 A kérdező kommentje:

gyakorivalasz2:

ezt nem értettem én sem

2011. szept. 6. 16:08
 17/26 anonim ***** válasza:
32%

Aki képes fennakadni azon, hogy miért Jézus születésétől számoljuk az időt, az pont olyan, mint a south park go god go részében a jövő ateistái :D [link]


unified atheist league, vagy united atheist alliance legyen a nevünk? szerintem a unified atheist league, az sokkal logikusabb!!!

2011. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Istent és Jézust ne keverd, nem ugyanaz.

Az utobbi 1-2 ezer év alatt Europa keresztény vallású volt, az egyház volt a kultura és a tudomány letéteményese (habár sokszor pont az egyház állt a tudomány ellen), értelemszerüen a vallás allapító az időszámítás alapja (mint ahogy Te is azt mondod, ha kérdeznek; tizenegy éves koromban...), régen elterjedt volt a királyok uralkodási évei szerinti időszámítás, Krisztus pedig a keresztény vallás 'királya' volt (egyébként az iszlám időszámítás pedig Mohamed-töl számol).

[link]

Még ha nem is vagy vallásos, akkor is a keresztény kulturában élsz, gondolj bele: karácsony, húsvét, templomi esküvő,temetés,stb.


Darwin evolúció elméletét 1839 irta, mi ez az elmúlt kétezer évhez? Most akkor honnan számoljuk az időt?

2011. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Ha már keresztény kultúrkör, akkor mondjuk a Mediolanumi ediktumtól

[link]

Egyértelműen meghatározott időpont és fontos mérföldkő a kereszténység történelmében.

2011. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

1. Az időszámítás közmegegyezésen alapul. A középkorban ezt így határozták meg, függetlenül attól Jézus mint történelmi személy mikor létezett. Azóta pedig nem volt valós indokunk hogy újraalkossuk ezt.


2. Az időszámításunk előtt/szerint tulajdonképpen az ateizmushoz és még inkább a megvalósult kommunizmushoz köthető. Ezen okból kifolyólag egyesekben rosszabb szájízt hagy mint ha egy történelmi személytől számítják ezt.

2011. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!