Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Történelemből úgy tanuljuk,...

Történelemből úgy tanuljuk, hogy a majmok egy csoportjától származunk, (istenről szó sincs [sztem jó ez így]), de akkor az időszámításnál mit keres isten? (pl. krisztus elött 773) [kr. e/kr. u]

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 10:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%
Jobb helyeken úgy írják, hogy i.e. vagy i. sz. (időszámítás előtt vagy időszámítás szerint). Már csak azért is, mert köztudott, hogy Jézus kb. i.e. (vagy kr. e. :D) 7-ben született, csak ugye valamelyik "okos" pápa - amikor vissza akarta Jézus születésére dátumozni az időszámítást, valamit csúnyán elszámolt. :D
2011. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
én is úgy tudtam, h i.e. és i.sz., csak a töri tanárunk mondta úgy, h kr.e...
2011. szept. 12. 07:57
 23/26 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Egy más fórumon történő véleményütköztetés. Számomra azt fejti ki hogy milyen értelmetlen ilyesmin vitatkozni értelmes embereknek.

2011. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
67%
...és akkor mi lenne, ha mindenki úgy nevezné, ahogy neki jól esik? Én keresztény vagyok, de engem nem sért, ha valaki időszámításunk előttröl vagy utánról beszél. Mindenki tudja úgyis, hogy az időszámításunkat mindig is Jézus születéséhez próbálták igazítani. Na és akkor mi van? Aki akarja, az Kr. e. / u. -t használ, aki másképp gondolja, az meg i.sz.e. / i.sz.u-t. Ennyi. Teljesen értelmetlen egy vita. Azért van jogalapja a vallásos hivatkozásnak, mert keresztény történelmünk van nekünk is, és Európának is sok száz évre visszamenőleg. Mindkettőnek helye van, ez egy értelmetlen szőrszálhasogatás.
2011. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
utolsó elötti: senki nem vitatkozik, csak megkérdezetem
2011. szept. 13. 14:19
 26/26 anonim ***** válasza:
32%
4# Jézus nevű ember élt de,hogy isten volt????
2021. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!