Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akinek már sikerült megfejteni...

Akinek már sikerült megfejtenie az Einstein rejtvény valamelyikét, hogyan csinálta? Hogy jutott el a megoldáshoz?

Figyelt kérdés

Tehát nem önmagában csak a megoldás érdekelne, hanem a LEVEZETÉS, a gondolkodásmód, ahogyan eljutsz a megoldáshoz. Légyszi írd le, hogyan gondolkodtál az Einstein-rejtvény megoldásához vezető út során!

Mennyi időre van szükséged a megoldáshoz?

[link]

[link]


2011. szept. 9. 13:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%

Én leirtam először egy papirra a táblázatot. És minden rublikába beleírtam, ami ott lehet, és végül mindig egyre kevesebb lett, végülmár csak egy szó maradt a rublikában. :D Nekem félóra alatt sikerült kb.

14/l

2011. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy csináltam mint az előző. nekem 15-20p volt 15f
2011. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
használod a keresőt és láss csodát, mindkettőt megoldottuk már párszor itt.
2011. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

13 perc alatt

úgy ahogy az 1. leírta

2011. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is elkezdtem a táblázat kitöltését, de elakadtam, mert olyan infók jöttek, amelyek közül még egyiknek sem volt meg a biztos helye.

Próbáltam úgy, hogy ha mondjuk pl. a dán iszik sört, akkor a többieknél a sört kihúztam az italok közül és ha még valakiről kiderül, hogy mit iszik, akkor tovább folytatom a kihúzást és így végül egy maradna a végén. Csak az a baj, hogy nekem ilyen külön-külön mondatok vannak, de nem akar összeállni táblázattá, mert az elején nagyon sok minden hiányzik. Pfff. Hogy kezdjek hozzá? Jó ez az irány?

Én pl. ott akadtam el, hogy az 1. ház (oszlop) alá beírtam a norvégot, a 2. ház (oszlop) alá, hogy kék színű és a 3. alá, hogy tejet iszik. Na innen, hogy tudtatok tovább lépni?

2011. szept. 9. 14:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is fontos, hogy ki kinek a szomszédja, ennyiből rájöhetsz ha átolvasod.
2011. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ezeket a feladatokat úgy szoktam megoldani, hogy többféle táblázatot csinálok és ezekben bejelölöm amit tudok és aztán folyamatosan húzom ki azokat az eseteket, amik nem érvényesek. Végül csak a megoldás marad.
2011. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Logikával is megfejthető, csak jobb ha leírod, hogy ne felejtsd el a gondolatmeneted. Nekem úgy jött ki, hogy:


--- A norvég az első házban lakik


Norvégot beírod az 1. oszlopba (sorrend számít)


--- A norvég a kék ház mellett lakik.


Kék ház is oké, az van a 2. oszlopban


--- A férfi, aki a középső házban lakik, tejet iszik


Tej is oké, a 3. oszlopban


--- A zöld ház tulajdonosa kávét iszik. +A zöld ház a fehér ház mellett balra van.


Azaz a zöld ház nem lehet az 1. oszlopben (kék mellett), a 3. oszlopban sem, mivel tejet inna úgy. A szélén sem, mert akkor nem lenne szomszédja senkinek. Azaz a 4. oszlopba van a zöld ház, + a kávé is. Továbbá tudod, hogy a fehér ház az 5. oszlopban van.


--- A brit a piros házban lakik


Kizárásos alapon a 3. házban lakik. (sárgában nem lakhat, ott a norvég van, ezt is tudod kizárásos alapon-ugye ha a sárgát a 3. oszlopba írod, a britnek nem lesz helye). Tehát meg van a brit+a piros házikó.


--- - A sárga ház tulajdonosa Dunhill cigarettát szív


Azaz az 1. oszlopba beírod a Dunhill-t


--- A férfi, akinek lova van, a mellett lakik, aki Dunhill-t szív


Azaz tudod, hogy a 2. oszlopban van a lóóó


folyt. köv, idáig sok megvan :-)

2011. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

folyt.:


tehát folytatod a táblázatot, innen jön a kis nehézség: a svédet a 4.v 5. oszlopba, a dánt pedig a 2. v 5. oszlopba írhatod (megint kizárásos alapon jön ki, mivel a kávé miatt nem kerülhet a 4. oszlopba, a többi nemzetiség meg megvan).


Ha a dánt beírnád az 5. oszlopba, akkor a svédnek csak a 2. oszlop maradna, de a svédnek kutyusa van, nem lova. Tehát így kizárásos alapon a dán kerül a 2. oszlopba, ebből következik a 2. szlopban van a tea (A dán szívesen iszik teát)



2 ital maradt: víz, sör. A sörhöz a Winfield tartozik (Aki Winfield cigarettát szív, szívesen iszik sört), így az 1. oszlopba nem kerülhet a sör a Dunhill miatt. Tehát sör, winfield az 5. oszlopban. Egy hely maradt az italoknál > 1. oszlopba beírtad a vizet.


--- A német Rothmanns cigarettát szív


Megnézed a táblázatot és látod, hogy a Német 2 helyre kerülhetne, de látod, hogy a Winfield ott az 5. oszlopban, így csak a 4. oszlopban van helye a németnek. Egyből be tudod írni a Rothmanns-ot is, a 4. oszlopba.


--- Aki Marlboro-t szív, annak a szomszédja vizet iszik


A táblázatból látszik, hogy csak a 2. oszlopba kerülhet a Marboro, mivel az 1. ben van a víz.


Egy nemzetiség maradt a tábláztban, a svéd, őt beírod a maradék 1 helyre, az 5. oszlopba, de egyből látod, hogy az 5. oszlopba kutyát is kell írni. (A svéd kutyát tart)


Egy cigi maradt, a Pall Mall, beírod a 3. oszlopba, a papagájjal együtt. (Az a személy, aki Pall Mall-t szív, papagájt tart)


----Aki Marlboro-t szív, a mellet lakik, aki macskát tart


Egy helyre mehet a macsek (az előbbi papagáj nem hagy neki helyet a 3-asban) az 1. oszlopba.



Kész a táblázat, 1 db hely maradt a halacskának, annál az embernél akizöld házban lakik, kávézik, és R. cigit szív. Ez pedig a Német.

2011. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nincs igazatok.A táblázat jó és igaz, hogy a Némethez nem kerül állat, de azt sem mondták, hogy az 5 állat között van e hal mert lehetne szarvas is a németnél szóval nincs megoldása.Ezért tűnik könnyünek.
2014. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!