Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt milyen effektusnak nevezik?

Ezt milyen effektusnak nevezik?

Figyelt kérdés

Milyen effektusnak nevezik azt amikor például Amerikában (USA) volt egy város azt hiszem San Francisco-ban ahol kitört a káosz, zavargások voltak. és mindenki lopkodni kezdte a tv-ket, kirabolta a boltokat, és a törvény nem tudta elítélni őket, meg felelősségre vonni mivel minden ember ezt csinálta.



Ugyanilyen példa manapság az interneten a kalózoldalak. Annyi ember tölt le torrenten illegálisan filmet, hogy nem tudják felelősségre vonni az embereket, mert szinte már mindenki ezt teszi. Vagyis a kérdés az lenne, hogy ezt a jelenséget milyen effektusnak nevezik.



A nyelvem hegyén van, de nem ugrik be.


2011. szept. 10. 22:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
39%
pillangó hatás
2011. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A komformizmusra gondolsz?
2011. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam: konformizmus. :)
2011. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Felelősségre vonható egy ember akkor is ha mindenki más is így cselekszik.
2011. szept. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
anarchia?
2011. szept. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nem tudom,de nagyon remélem hogy soha nem lesz bajuk a torrentezőknek!:D:D
2011. szept. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

23:32


Persze, hogy felelősségre vonható, de mivel mindenki csinálja, arról már lemondtak, hogy elkapjanak minden egyes "torrentezőt", ez teljességgel lehetetlen, és a fél világot rács mögé kéne dugni, ami nem kifizetődő. Ezért a torrent oldalakat szüntetik meg és vonják felelősségre a szerkesztőt, nem pedig a torrentezőket, de a torrentoldalak is találnak kiskapukat amelyre több példát is tudok mondani.

2011. szept. 11. 00:38
 8/12 anonim ***** válasza:

A torrentezok felelossegre vonhatok: [link]


Azt nem tudom, hogy hogy halad a per, de milyen oka lenne, ami alapjan a torrentezok ne lehetnenek felelossegre vonhatok? Mert nem ok hasznaltak a szamitogepet? Ha kocsiddal balesetet kovetsz el, hiaba mondod, hogy nem te vezettel. Igazabol csak akarat kerdese, de az ugy tunik nincs meg.


Felre ertes ne essek, en is aktiv torrentezo vagyok, de nem hiszem, hogy ez a jovilag orokke fog tartani. Persze majd lesz mas.

2011. szept. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én elhiszem, hogy felelősségre vonható, én csak azt állítom, hogy lehetetlen elkapni mindegyiket.



Itt egy általános példa (kiskapu):


Amikor regisztrálsz egy csomó torrentoldalon, azt írják ki, hogy csak olyan tartalmat tölthetsz le, amely tartalmat már egyszer megvásároltál (csak 'miattad' megsérült a lemez, nem olvassa be a gép, a lényeg, hogy nem tudod használni a megvásárolt szoftvert), csak bizonyítanod kell ha ellenőrizné a rendőrség (ami kizárt), hogy megvetted már egyszer a szoftvert.

2011. szept. 11. 11:00
 10/12 A kérdező kommentje:

Amúgy ebből a linkből pont ezt magyaráztam:


"Hogy egészen pontosan mit vár a cég ettől a tömeges pereskedéstől, az nem világos: szinte biztos, hogy több ezer embert egyszerűen nem lehet felelősségre vonni (ha csak egy pár órát vesz igénybe minden egyes ügy, akkor is kell pár évtized, mire végeznek), összességében pedig nem tudnak perelni hétezer torrentezőt, hiszen a bíróság feladata az, hogy minden egyes esetben megállapítsa (majd bizonyítsa) a jogsértő magatartást."

2011. szept. 11. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!