Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor a testvérek vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor a testvérek vagy együtt felnövő emberek nem éreznek szexuális vonzalmat egymás iránt, milyen effektusnak nevezik?

Figyelt kérdés

Lehet nem is effektus, hanem valami más típusú dolog. Lényeg hogy van valami neve annak a gátlásnak, ami az emberben a testvére felé kialakul természetes módon, így blokkolva az incesztus bekövetkeztét...

Valahol olvastam mi a neve, de most nem sikerül visszakeresnem..


2011. jan. 16. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, de 2 dolog eszembe jutott hirtelen.

-Undor

-Tisztelet

ja a harmadik: -Félelem

Negyedik: -Agy

2011. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
amikor 2 ember egymásra nézve "asszexuállis"?:O:O
2011. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de valami szakkifejezést keresek. Mint ahogy Öidipusz komplexusnak nevezik azt a krízist, amin Freud szerint mindenki átmegy 3-4 évesen és az ellenkező nemű szülőhöz erősen vonzódni kezd, az azonos nemű szülőt pedig riválisnak tekinti (persze csak a felszín alatt, a legtöbben ezt nem élik át tudatosan). Ilyen formán a testvérek közti vonzalom hiányának is van valami hangzatos neve :)
2011. jan. 16. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Westermarck hatás
2014. okt. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!