Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni egy 15 éves gyereket aki a Cserenkov-effektushoz hasonló témákban "kutat"?

Figyelt kérdés
Mennyire foghatja fel azt (átlagos matematikai és fizikai előismeretekkel), amit az egyetemen évekig tanítanak?
2011. szept. 12. 18:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Cserenkov: 86. oldal Jakovác jegyzetében:


[link]


Aki nem érti, esélye sincs kutatni. Menjen inkább péknek.

2011. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ezek után ebbe a témakörbe már belegondolni is borzasztó, hogy hogy lehetnek olyan okos és elhivatott emberek akik ezekkel valójában tisztában vannak.


A gondolatmenetet annyival kiegészíteném, hogy pl a Bernoulli egyenletet (mint mindent) nem csak ismerni, hanem érteni is kell/kéne (egy fizikusnak, mérnöknek, stb). Ugyanis hiába magol be valaki egy mondatot, hogy a három fajlagos energiaösszeg állandó , hiába ismeri az egyenletet, ha csak behelyettesít és levezetéssel megkapja az eredményt, az nem biztos, hogy elég. Hisz mint írtad az egyenletek értése hordozza az igazi információt. Hiszen a való életben - akár egy mérnöki, akár egy fizikai problémánál - nem biztos, hogy elég, hogy behelyettesítek 'oszt jónapot. Bevallom, elég sok dolog (fizikából) van amit én is magoltam, a tényleges megvilágosodásig nem sikerült eljutni :D Épp ezért is tettem fel ezt a kérdést. Mivel ez egy olyan terület, ami nem csak, hogy nem kézzel fogható, nem elég, hogy olyan nagyságrendekkel foglalkozik amit el sem lehet képzelni, de maga a jelenség sem hasonlít a mindennapi életben található folyamatokhoz.


Apropó nagyságrend, nekem ez a kedvencem :D


[link]

2011. szept. 12. 20:37
 13/13 anonim ***** válasza:
Kiről szól a kérdésed? Vagy melyik kérdés kapcsán merült fel benned? Be tudod még linkelni? Mert én is foglalkoztam Cserenkov-sugárzással ilyen koromban, 9. osztályban, most 10. osztályt fejeztem be.
2013. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!