Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Négyzetgyök alatt a. Miért...

Négyzetgyök alatt a. Miért mindig pozitív?

Figyelt kérdés
Matematikai kérdés miszerint miért csak pozitív számokból lehet? Mármint miért találták ezt így ki?
2011. szept. 13. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A komplex számok halmazán negatív számra is értelmezett a gyökvonás.
2011. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mi az a négyzetgyök? :) Mert ha tudnád, nem kérdeznéd meg ezt.


A négyzetgyök a fordított négyzetre emelés.


Tehát a 2^3 = 8


Gyök alatt 8 = 2


Ha egy számot önmagával megszorzol az mindig pozitív. És miért? Mert +*+ = +, de -*- = +


Tehát ha a szám negatív, akkor negatív számmal szorzod, hiszen a négyzet önmagával való szorzás. A négyzetgyök pedig megkeresi a négyzetszám "kiindulóját" így természetes számok körében nincs értelme a negatív gyöknek.


Komplex számok viszont már egy teljesen más tészta, ott értelmezhető, sőt, arra épül :)

2011. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 twinky ***** válasza:
100%

Mert negativ szam nem lehet negyzetszam. Emelj a negyzetre barmilyen negativ szamot (ez esetben ugye megszorzod onmagaval), pozitiv szamot kapsz.

Pont olyan, mint egy korabbi kerdesnel a (-1)^99 negativ vagy pozitiv.

Paros kitevoju gyok alatt nem allhat negativ szam, mert ugyanennek a szamnak ugyanezen kitevoju hatvanya mindig pozitiv szam lesz.

2011. szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 twinky ***** válasza:
100%

Gyök alatt 8 = 2

???

3. gyok alatt, nem? ;)

2011. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem lehet negatív,de ezt kaptuk matekházinak,hogy írjuk le miért nem lehet. És mikor azt mondtam,hogy mert két negítív az pozitív azt mondta az nem jó indok...
2011. szept. 13. 20:55
 6/12 twinky ***** válasza:
100%
Hanyadikos vagy?
2011. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
8
2011. szept. 13. 21:02
 8/12 twinky ***** válasza:
100%

8.-ban eloszor meg kellene tanitania a tanarnak, hogy miert nem lehet negyzetgyok alatt negativ szam, nem pedig kitalaltatni veletek a magyarazatat.

Mondd azt neki, hogy barmely termeszetes szam paros kitevoju hatvanya pozitiv szamot eredmenyez. Ezert nincs negativ negyzetszam, amibol gyokot lehetne vonni. Szerintem egy 8.-osnak eleg ennyi.

2011. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2011. szept. 13. 21:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hu, tényleg, hülye vagyok, elrontottam XDD


Tehát:


2^2 = 4

négyzetgyök alatt 2 = 2.

2011. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!