Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az emberi...

Mi a véleményetek az emberi klónozásról?

Figyelt kérdés
Biztosan folynak kisérletek,mert azzal magyarázzák,hogy egy számunkra nagyon fontos hozzátartozó elvesztését ilyen módon "pótolni" lehet.
2009. ápr. 25. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy pótolja majd a klón az elvesztett, mondjuk kisfiút, de az már nem a kisfiú lesz. Lehet, hogy mindent tud majd, amit a fiú, és minden emléke meg is lesz, de a LELKET nem lehet klónozni, vagy dobálni a testek között. Az igazi fiú már halott lesz, és a lelke nem lesz itt.


Nem úgy értem, hogy a mennyekben, vagy a pokolban lesz (és megjegyzem hívő sem vagyok), mert nem tudom, hogy léteznek-e, de az biztos, hogy a halál után nem lehet visszarángatni egy lelket.


De, talán testrészeket lehet, hogy hasznos le klónozni. Sőt ez lenne a, szerintem, arany középút.


Csak itt jön a következő gond. Nem lesz túl olcsó. És mitől érdemelné meg jobban egy gazdag ember, hogy mondjuk a leállt szerveit leklónozzák, mint egy nagyon szegény?


Mi van, ha "szörnyeket" teremtünk? Ha valami fizikai, vagy mentális adottságuk túllép az emberen.

Mi van, ha velük létrejön egy, vagy több új vírusfaj? Vagy mi van, ha ellenállóbbak lesznek mint mi? Az ember nem szereti azt, ami erősebb nála.

Lesz-e jogunk és/vagy erőnk a teremtett lényeket megölni, ha már önálló öntudatuk lesz?


Azt hiszem van egy ilyen film, hogy Mesterséges Intelligencia (de nem biztos, hogy ez a címe). Ez ugyan a robotok és az emberek "kapcsolatáról" szól. De arról szól, hogy az ember teremtett valamit, amitől fél. És a valóságban is járhatunk így. Megteremtjük őket, azután háborút kezdünk, mert félünk tőlük.

2009. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt elég nagy tárgyi tévedések vannak, szeretném ezeket korrigálni, már csak azért is, mert magam is gyakran végzek klónozást (igaz csak baktériumokon) és hozzá nem értő emberek (pl fentebb) teljesen félremagyaráznak dolgokat.


Tehát először is, a klónozás nem hozza vissza az elvesztett ismerőseinket. Egyedül arra ad lehetőséget, hogy az illető genetikai állományát lemásoljuk. Így egy külsőre hasonlító kisbabához juthatunk. Azonban mivel a fejlődése során a saját életét fogja élni, felnőtt korára nem is fog hasonlítani arra akiből klónozták. Egyedül a testalkata, szeme színe és hasonló tulajdonságai fognak egyezni a az "eredetivel". Gondolatai, emlékei és a környezeti hatásokhoz kötött testi tulajdonságai egyediek lesznek, különbözni fognak az "eredetitől".


például itt van az első klónozott macska, Cc:

[link]


látható, hogy még a bundája mintázata is más, pedig a genetikai állománya teljesen egyezik az anyjáéval.


Szóval klónozással nem hozhatók vissza az elvesztett rokonok, még ha a nyilván fellépő korkülönbséget nem vesszük figyelembe, akkor sem.


Egyébként véleményem szerint teljes ember klónozásának nincs sok haszna.

2009. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért érdekelnek a vélemények,mert én bizony nem örülnék annak,ha valamikor találkoznék egy ismerőssel, és kiderülne,hogy azt sem tudja ki vagyok.Persze ezzel a problémával nem mostanában fogok szembesülni, de szörnyű lenne,ha "műemberek" mászkálnának közöttünk.
2009. ápr. 25. 10:04
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

A klónozott ember nem "mű" - ő 100%-ig ember.

Csak a jelenlegi technika miatt öregebb, mint a valós kora (de ezen később majd lehet segíteni).

A klónozott ember nem is ugyanaz, mint az eredeti! Veheted úgy, hogy az ikertestvére, aki egészen máshol nevelkedett.

2009. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elsőnek: az nem a Terminator volt ahol a Skynet öntudatra ébredt? :)
2010. júl. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, a másik film (amiről én írtam) meg az A.I. csak elfelejtettem, hogy nem fordították le a címét :) Nézz utána, érdemes megnézni.
2010. júl. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!