Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikorra valószínűsíthető az...

Mikorra valószínűsíthető az első kapcsolatfelvétel?

Figyelt kérdés
Nyílván nem személyesre gondolok, hanem rádiójelekkel, stb... Még ebben az évszázadban bekövetkezhet?
2011. szept. 23. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Tessék itt, vagyok. Meg is történt a kapcsolatfelvétel.
2011. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erre vajon tud bárki választ adni? Mindeki csak találgat és reménykedik. A SETI meg tök jól megél belőle addig is. :D
2011. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom földönkívüliekkel való kapcsolatfelvételre gondolsz.


Szerintem az még nagyon sok idő. A rádiójelek még nem jutottak el messzire, ráadásul egy bizonyos határon túl annyit gyengülnek, hogy belesimulnak a mikrohullámú háttérsugárzásba.

Csillagközi utazásra pedig jelenleg és szerintem még a következő 100 évben sem lesz esély és még akkor sem valószínű, hogy lépten-nyomon UFO-kba botlunk.


Szerintem kizárt, hogy még ebben az évszázadban megtörténjen, ha csak nem tévednek ide maguktól, amire nincs túl sok esély.

2011. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
66%
1960 körül ...rég megtörtén ,sok helyen lehetett már olvasni ,de nem volt kommunikáció..
2011. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Sztem is rég megtörtént csak titkolják de sztem rendesen kommunikálnak is velük azok a "bennfentesek".
2011. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dellfil ***** válasza:
100%

Na, helyben vagyunk. :DDD

Gyorsan elkanyarodik az ilyen kérdés az ezotéria irányába... :DDD

Valószínűleg nem lesz "kapcsolatfelvétel". Találhat az emberiség egy pár ezer éven belül életet - vagy annak minősíthető dolgot - a Földön kívül, de olyat nem amellyel érdemben kommunikálhat, nem valószínű. Szinte biztos, hogy nincs olyan típusú kultúra a Földön kívül amellyel a megértés legcsekélyebb esélyével kapcsolatot teremthetnénk.

Gondoljunk csak bele, hogy az alapvető paramétereiben egyforma emberi kultúrák mennyire különbözőek tudnak - tudtak - lenni. Majdnem minden találkozás - a kultúrák között - konfliktushoz vezetett. Legegyszerűbben úgy, hogy az erősebb (nem a "fejlettebb"!) maga alá gyűrte a gyengébbet, és vagy kihasználta, vagy kipusztította. Kellett a hely, és annak javai. És itt biológiailag azonos lényekről van szó!

Most persze majd jönnek a jótét lelkek érvei, hogy a "fejlett" civilizációk békésen megférnek egymással. Mert például azért (is) fejlettek, mert az élet meglétét fontosnak, hogy ne mondjam szentnek tartják. Ez naivitás. Abból a doktrínából fakad, hogy az élet egyre szélesebb körű megbecsülése végső soron maga a fejlődés. Ez egyátalán nem biztos. És én csak most az emberiségről beszélhetek. Hiszen csak azt ismerem. Jó, mondhatná bárki, akkor honnan szeded, hogy műszakilag egy sok ezer évvel (a sok millióról nem is beszélve) előttünk járó civilizáció hogyan viselkedik a másikkal. A gyengébbet nem bántja, a vele egyenrangúval kooperál? Biztos? És miért? Mert nem is tehet másként? Pont azért mert olyan fejlett? De mit adhat - adhat-e egyátalán - a fejletlenebbnek? Nem ezáltal pusztítaná-e el csupa nemes jószándékból? És ha olyan okos, hogy mindezt tudja nem kerülné-e a kapcsolatot a fejletlenebbel? És így tovább... és így tovább...

Nos, ha vannak is "odakint" kultúrák, civilizációk, nekünk kellene elmenni hozzájuk. Igen ám, de a fentiek fényében nekünk is tartanunk kell magunkat a "szabályhoz": a gyengébbet békén hagyjuk, csak a velünk szintűvel kooperálunk. (Az erősebb nem áll szóba velünk, a saját érdekünkben. :D)

Nos az amikor - ha egyátalán sor kerül rá - elkezdjük érdemben is a csillagközi utazást, talán akkor kereshetünk velünk egyenértékű partnereket.

Én pesszimista vagyok ez ügyben. Velünk egyenértékű, azaz fejlettségében hasonló, a világot hasonlóan szemlélő (antropomorf) kultúrát találni belátható időn belül (ezer-tízezer év) esélytelen.

Bocsi, hogy ilyen "bő lére" eresztettem, de kikívánkozott belőlem.


dellfil

2011. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dellfil ***** válasza:

Hogy ne csak "offoljak". :)

A rádiójelekkel való "kommunikáció" csillagközi távolságokon felejthető. Hiszen éveket kellene várni a két válasz között. A távolság növekedésével a probléma vészesen növekszik...

Az adott kultúra valószínű gyorsabban fejlődik, mint amennyit a több tízezer évig tartó "beszélgetés" fejlesztene rajta... :DDD

2011. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha lenne kommunikációs csatorna akkor biztos vagyok benne h tudnánk kommunikálni. (Nyilván ez egy minimum feltétel h olyan legyen a faj h hajlandó legyen kommunikálni)

Vegyük például amikor az őserdőben a kutató felveszi a "kapcsolatot" pl főemlősökkel v madarakkal.

Kétoldalú a kommunikáció annak ellenére h biológiailag és intelligenciában erősen különböznek.


Ha nem fejlesztik a setit v nem indítanak nagyobb programot akkor nem biztos h ebben a században idegen jelet észlelünk.

(bár egyszer volt ilyen mesterséges jellegű jel de azóta sem ismétlődött

[link]

)

2011. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet:

- hogy már megtörtént

- hogy soha nem is fog megtörténni

- hogy azóta is itt vannak/tartjuk a kapcsolatot

- hogy csak figyelnek

- hogy régen, az ember előtt már jártak itt

- hogy elhaladt erre egy rádiójel x ezer/millió/milliárd éve, csak mi még kis papucsállatkák voltunk:)tovatűnt és nem tért vissza, az űr rohadt nagy ám. Felfoghatatlan számú galaxissal, abban felfoghatatlan számú napredszerrel, abban sok bolygóval..

lehet..lehet..lehet...

Az én véleményem, hogy sok a kamu, de ez nem egy légből kapott dolog. Valami már történt. Csak nem közölték, kiszivárgott, találgatunk. Hacsak ők nem jönnek nagy feltünést keltve, nem is lesz több soha egy "lehet"-nél. Ma már ott tartunk, hogy teljesen mindegy ki-mit fedez fel/ vél felfedezni, az emberek 50%-a mindig szkeptikus marad, és csak akkor hiszi el, ha kiböki a szemét. Sőt, sokan még akkor is, ha már ott áll elötte egy "idegen", felszólítja, hogy kapja le a gumiálarcot:)

2011. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!