Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Muhi csatának hány magyart...

Kellar J. kérdése:

A Muhi csatának hány magyart áldozata volt és név szerint (ABÉCÉ sorrendben fontos) kik voltak azok?

Figyelt kérdés
Ez a töri leckém és nem tom szerintem a töri is egy tudomány. De kajak ez a leckém. Segítsetek lécci
2011. szept. 30. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez röhejes a teljes lista név szerinti kérése,de pl. itt készült egy interjú egy ifjú történésszel,

B.Szabó Jánossal pont a muhi csatával kapcsolatosan:

[link]

2011. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: [link]

itt egy videót is nézhetsz az emlékhelyről

2011. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

No, polkorrekt töriházi? :) Régi vicc még "az átkosból", miszerint történelem felvételi egyetemen, bejön az első jelentkező, pártfőtitkár fia, erős protekció. Vizsgabiztos kérdése:

- Mikor ért véget a második világháború?

- Hmmm... körülbelül... a század közepén. 1945.

- Remek, köszönjük, fel van véve.

Következő jelentkező, közepes protekció, valami pártbizottságis fia.

- Mikor ért véget a második világháború?

- 1945. szeptember 2.

- Köszönjük, fel van véve.

Harmadik jelentkező, semmiféle protekció, talán még kulák-listán is volt valaha a nagypapa.

- Mikor ért véget a második világháború?

- 1945. szeptember másodikán a japán kapitulációval ért véget hivatalosan világszinten a fegyveres konfliktus. Európában 1945. május nyolcadikán, Németország kapitálációja zárta a harcokat.

- Hmmm... hmmm... igen. Hány ember vesztett a Szovjetunió?

- Összesen huszonhárommillió-egyszázezer embert, ebből katonai áldozat tízmillió-hétszázezer, civil tizenegymillió-négyszázezer, egymillió deportált.

- Hmmm... igen. Név szerint?


Azt hiszem, a tanárod erre a poénra akart utalni viccesen.

2011. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!