Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha fogy a magyar népesség,...

Ha fogy a magyar népesség, akkor hogy lehet, hogy a városok mégis iszonyatos tempóban bővülnek, évente újabb és újabb lakótelepeket, lakóparkokat húznak fel?

Figyelt kérdés
Vagy ez csupán annak folyománya, hogy vidékről költöznek fel az emberek tömegesen a városokba?
2011. okt. 1. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Részben. Plusz bontanak is le régi házakat, plusz kevesebb ember is tud több helyen lakni, ha elköltöznek a szüleiktől.

Magyarországon eddig is lakáshiány volt, tegyük fel hogy 50000 lakás hiányzik, azaz ennyien kényszerülnek pl a szüleiknél lakni, mert nincs megfelelő lakás. Ha kevesebben leszünk, akkor max az lesz, hogy már csak 20000 lakás hiányzik, de az még mindig hiány, tehát építeni kell.

2011. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez két dolog függetlenül. Van egyrészt a népességfogyás meg az urbanizáció. Tehát a szegény vidékiek nem találnak helyben munkát ezért mennek a városba, de ettől függetlenül még fogynak! Másrészt én pesten egy csomó üres lakóparkot láttam. Szóval szerintem lakáshiány nincs, max nincs rá az embereknek pénze.
2011. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogyan azt előttem írták.

És amit te is gondolsz: szétverték már a magyar mezőgazdaságot, miből éljen az, aki eddig a határban dolgozott? Reményei szerint a városban hamarabb talál munkát.

2011. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez mind igaz amit előttem leírtak,mivel a falukban nincs már munka,nemlehet rendesen megélni a mezőgazdaságból,irány a városba.Pedig a mezőgazdaság igen fontos
2011. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszamennél 50-60-70 évet, ami szinte semmi történelmi mércével, akkor virágzó falvakat látnál bármerre mennél, tele emberekkel, gyerekekkel, akik helyben termelnek, művelik a földet, dolgoznak itt-ott, és ha nem is dús gazdagok, de biztos jövőt látnak a gyerekeiknek is, és uram bocsá' még talán boldogok is.


Ezzel szemben ma menj el a keleti országrészbe, nézd meg a falvakat. Pusztulat, elnéptelenedés, kilátástalanság, nincs munka,iskola, óvoda, mozgó posta van, nem jár már vonat, de sok helyen már a kenyeret is mozgó árus hozza. Nem termelnek semmit, már a földet is eladták, és a gyerekek is a nagyvárosba mentek boldogulni, onnan meg sokan majd mennek tovább külföldre szerencsét próbálni.


Nem csak a falvak, de lassan az ország is elnéptelenedik. Hogy minek/kiknek köszönhetjük ezt, azon lehet agyalni, csak lassan már nincs minek.

2011. okt. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!