Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kérdés a tortinói lepel...

Kérdés a tortinói lepel eredetét illetően?

Figyelt kérdés

Szóval azt mondják, hogy a lepel hamis, mert szénizotópos vizsgálat a keletkezését jóval Krisztus után datálta. De találtam a történetében egy ilyen részt:

" 1503. április 14-én Nagypénteken három püspök jelenlétében forró olajba mártották, hogy meglássák eltűnik-e a képmás. " Vagyis a szénizotópos vizsgálat innentől csődöt mond, hiszen valószínűleg szénkicserélődés történhetett. Vagy nem?


2011. okt. 2. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol történt szénkicserélődés? Ha a kezed forró olajba mártod, akkor megéget, de az a te kezed marad a te szénatomjaiddal. :)

Az lehetséges, hogy az olaj maradéka a lepel szálai között maradt, éppen ezért a szövet anyagát vizsgálták (kihúzott, megtisztíott szálak), és a lepel széléből vettek mintát (feltehetően ott fogták annó a püspökök is, és az nem lett olajos).

Illetve ha jól emlészem, XIII. századra datálták a leplet. Ez az olajos mártogatás XVI. század eleje. Nem tűnik soknak, de szerintem nincs a hibahatáron belül a szénizotópos vizsgálatnál (a jelen felé közeledve egyre pontosabb). Vagyis nem hiszem, hogy valójában az olajat határozták meg.

De nem ismerem a pontos eljárás teljes jegyzőkönyvét, lehetett belőle gond. Azért csak figyeltek rá...

2011. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit én hallottam: Nem biztos, hogy nem eredeti, mivel a mintákat a szénizotópos vizsgálathoz a lepel széléről vették és egyértelműen bebizonyosodott, hogy a lepel már javítva lett a szélein. Azaz a javításról bizonyosodott be egyértelműen, hogy Krisztus halála után több száz évvel történt. Az egyház viszont nem engedélyezi, hogy a lepel többi részéről is mintákat vegyenek, ezért pillanatnyilag senki nem tudja meghatározni a korát és megállapítani, hogy eredeti-e vagy sem.
2011. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, erről hallottam egy specin, olívaolajban mosták a leplet, és tényleg történt szénkicserélődés, emiatt a szénizotópos vizsgálat nem bizonyított semmit.
2011. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, én is hallottam mindkettőről.
2011. okt. 3. 17:58
 5/5 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe Víz László - A torinói halotti lepel és korának meghatározása című könyvet. Rengeteg dolog kiderül belőle. Nagyon érdekes. De ez a tudományos megállapítások miatt, meg a mellette szóló érvek miatt leginkább a torinói lepel hitelessége felé hajlik tudományos szempontból. A C14-es vizsgálatokról is van benne szó. Annak idején nem volt túl megbízható... De ez benne van a könyvben is, hogy milyen dolgokban tévedett már a C14-es vizsgálat.
2012. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!