Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon el tudjuk e valaha érni...

Vajon el tudjuk e valaha érni elménk határait? Ki tudjuk-e használni a benne rejlő lehetőségeket?

Figyelt kérdés
Elvileg az agyunk 4-6%át használjuk. Szerintetek mi lenne ha 10, 30 vagy akár a 100%át képesek lennénk használni? Gondolok itt olyanokra mint a regeneráció vagy a telekinézis. Ezek csak példák de szerintetek milyen lehetőségek rejlenek bennünk és lehetséges-e feloldani ezeket a gátakat
2009. ápr. 28. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tipusú kérdés is sokszor volt már, de sebaj: az agyunk 100%át kihasználjuk, az csak városi legenda, hogy mindeössze pár % a kihasznált.
2009. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 4-6%-ot soha senki nem mérte ki. Úgy is mondhatnánk, hogy egy városi legenda azaz urban legend. Bővebben itt:


[link]

2009. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Már többször is volt a kérdés - mi lenne, ha kihasználnád legalább az agyad 5%-át, és visszanéznéd?


Amúgy elárulom: nem örülnél, ha az összes képességedet ki kellene használnod! Ez olyan lenne, mint az élsport: állandó lenne a sérülés. Ha az agyad használnád így, akkor a mentális sérülés.

Már ma is van ilyen, hajszolt helyeken.

2009. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Az ember álmában sokkal komplexebb problémák megoldására képes, mint ébren. Meg lehet tanulni a tudatos álmodást és úgy alkotni, álmunkban.

Nem tudom, hogy létezik ez, de egy alkalommal én egy ilyen állapotban képes voltam egy verset magyarról angolra fordítani mindenfajta nehézség nélkül, holott angoltudásom alig éri el a középfokot.

Az más kérdés hogy mire felébredtem, elfelejtettem majdnem az egészet:)

2009. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Utolsónak: részben igazad van. Ilyenkor kikapcsol a hihetőségközpont, és egészen elképesztő sebességgel vagy képes gondolkozni. És persze úgy érzed, hogy minden tökéletes, amit kigondoltál.

De, ha emlékeznél rá, amikor felébredsz, akkor rájönnél, hogy bizony messze nem az...

2009. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
hát ebben nem lennék olyan biztos:)
2009. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tapasztalat alapján írtam... volt néhány alkalom, amikor elalvás közben felriadtam, és emlékeztem rá, mit gondoltam. Akkor tökéletesnek éreztem (megoldás volt valamire) - ébredéskor kiderült, hogy még a szavak egy része sem volt értelmes, és volt jó pár teljesen abszurd gondolat is (és nagyon gyorsan jöttek a gondolatok).
2009. máj. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ha 5% tudatos, akkor a többi tudatalatti

és mi az a 95%: minden ami az életed fennmaradását kezeli, majdhogynem minden sejtedet

tehát, hiába kapcsolnál 100%-ra meg is halnál, mivel leállna minden szerved, életműködésed, mert nem lenne mi irányítsa azokat

2009. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az ember álmában sokkal komplexebb problémák megoldására képes, mint ébren. Meg lehet tanulni a tudatos álmodást és úgy alkotni, álmunkban.

Nem tudom, hogy létezik ez, de egy alkalommal én egy ilyen állapotban képes voltam egy verset magyarról angolra fordítani mindenfajta nehézség nélkül, holott angoltudásom alig éri el a középfokot.

Az más kérdés hogy mire felébredtem, elfelejtettem majdnem az egészet:)"



Én egyik nap álmomban több ezer dollárt váltottam át forintba :) Meg olyan is volt, hogy álmomba megoldást találtam egy számomra ismeretlen rejtélyre :)

2010. máj. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha sokkal nagyobb százalékát használnád olyan mértékben felgyorsulna a vérkeringésed (mert több oxigénre lenne szüksége az agyadnak), hogy mindenféle problémád lenne, esetleg belehalnál.
2010. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!