Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítségre lenne szükségem...

Segítségre lenne szükségem ehhez a matekfeladathoz?

Figyelt kérdés

Az ABCD trapéz két párhuzamos oldalának hossza AB=39 és DC=26 egység,a két szár hossza BC=12 és DA=5.Számítsa ki a trapéz területét és szögeit.

Már háromnegyed órája próbálkozok,de nem sikerül,hogyan fogjak neki,segítenétek nekem?:)


2011. okt. 11. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz leírni, amit rajzolni kellene, de megpróbálom:

Ha a trapézba berajzolod a legnagyobb téglalapot (meghúzod a C és D pontból az alapra merőlegest), akkor a 2 szélén van 2 háromszöged, vedd ki a téglalapot, told össze őket, lesz egy általános háromszöged egy magasságvonallal, amely 2 derékszögű háromszögre osztja, és ez a magasságvonal közös a két háromszögben..

Mit tudok még? Közös alapjuk, amelyen osztoznak 13 egység (39-26), egyik szár 5, másik 12.. folytatom..

2011. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És akkor Pythagorasz tétel mindkét háromszögre, kifejezve a közös magasságot, így lesz egy egyenletem, ami így néz ki: x az 5-ös oldalhoz tartozó alaplap része, másik rész 13-x

gyök alatt(5 a négyzeten-x2)=gyök alatt((12 a négyzeten-(13-x a négyzeten))

Mindkét oldalt négyzetreemelem= már nem kell a gyök alatt

tovább rendezve: 5

2011. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy helyen elrontottam az írást: 13 a négyzeten.

Kifejezve, megoldva: a trapéz magassága=4,615 x=1,923

Többinek mennie kell... (Azért kellett gondolkozni 48 évvel az érettségi után...)

2011. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!