Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért engednek egy olyan...

Miért engednek egy olyan játékot -WoW- ami súlyos lelki függőséget okoz? Miért nem tesznek ez ellen?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

mert nem a játék a bűnös hanem az ember.Példa.

Az Alkohol

van aki sohasem iszik,van aki csak ünnepekkor,1-2 pohárral,és van aki alkoholistává válik.

Tiltsuk be mert aki függő az bele hal?

De ugyanez a helyzet a szerencsejátékkal..van aki állandóan nyerőgépbe dobja betegesen a pénzt,és van aki lottózik néha.

Nem a wow-al van a baj,hanem azzal a gyenge emberrel,aki nem tud ellenállni függőségének.

2011. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon értelmesen megfogalmaztad kb egy darab szarnak van ennyi értelme , mint ennek az értelmetlen dumának
2011. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem okoz súlyos lelki függőséget a wow, csak beteg embereknél. Van aki foci fanatikus, van, aki betegesen rajong a vonatokért. Ilyen alapon be lehetne tiltani a vonatokat és a focit is.
2011. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Nem egy játékost láttam akik teljesen rákattantak , Deviánsak voltak ha nem wowozhattak. Én is rákattantam de szerencsére sikerült leállnom vele.

Aki azt mondja nem okoz függőséget az nem ismeri ,vagy ő is wowzik és a kifogásokat keresi.

2011. okt. 15. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert pénz, üzlet! Szerinted a cigit, alkoholt miért engedik? És minek gyártanak csipszet, mikor olyan egészségtelen? És miért... ?


Ébresztő ember! :D

2011. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*sőt, hozzátenném, az is pénz, hogy a sok függőségben szenvedő alkalmanként 8ezreket perkáljon a pszichiáternél... :-)
2011. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg hozzátenném, hogy vannak cukor/nikotin/alkohol/koffein és millió másfajta szerektől függő emberek. Igen, vannak olyanok is, akik cselekvésektől, sőt, vannak párkapcsolati függő emberek is, akik nem képesek másfél percig sem egyedül lenni.


Ezeket is mind tiltsuk be?

2011. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem ugyanazok azért , h napi 5-6-7 órát v többet játszanak , addig hozzá se lehet szólni , és főleg fiatal korba nagy gond, tanulás,szocializálódás helyett .. Nem kifogásokat meg mellébeszélést akarok hallani
2011. okt. 15. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:

De, ez ugyanaz. Játékfüggőség. A WoW-val is le lehet állni, amint a te példát is mutatja, sőt, rengeteg olyan ismerősöm van, aki heti egy órát játszik vele, aztán annyi. Nem lesz mindenki függő tőle.

(Ebből írtam vizsgadolgozatot. Tudom, mennyire tud veszélyes lenni - volt miatta pár tucat haláleset -, és ha normálisan kezelik, akkor csak egy játék. Mint minden.)

Nem lehet betiltani, hiszen nem a játék a hibás, hanem az beteg, aki nem tud leállni róla. Nem mérgez meg, hogy jogilag fel lehessen lépni ellene.

De ha meg is mérgezne, akkor sem sokat tehetnénk ellene. Olyan irdatlan pénzek vannak mögötte, hogy simén felfogadnak hatvan sztárügyvédet és bebizonyítják, hogy a felhasználó volt a hibás. (Bár itt tényleg a felhasználó a hibás.) A Blizzard nem a pénze ellensége.

(És nem csak a WoW okoz súlyos függőséget. Ez a legnépszerűbb, ezért ez okozza a legtöbb problémát, de aki ilyen beállítttságú az még a GYIK-ra is simán rákattan és nem tud leállni. Vannak ilyenek itt is, nézz körül. :) )

2011. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!