Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1. Igaz, hogy egy felnőtt...

1. Igaz, hogy egy felnőtt ember amikor nyugalmi állapotban van, annyi energiával rendelkezik hogy ha az felrobbanna, kitörne 5 hidrogénbomba robbanásával lenne egyenértékű?

Figyelt kérdés
2. létezhet olyan kísérlet, tevékenység amellyel energiát nyerhetünk ki egy emberből?
2011. okt. 16. 14:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Wtf all this?????
2012. aug. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Összehasonlításképpen: egy húszdollárosban annyi energia van, mint amennyi a hirosimai atombomba felrobbanásakor keletkezett.
2013. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hűű itt van minden. :-)


Tényleg csak segítő szándékkal:


1. A világegyetem tágulásában nem vesznek részt a lokális inerciarendszerek, amelyek gravitációsan kötöttek. Igy nem tágulnak az atomok, a tested,a széked, de még a Nap és a tejútrendszer sem. A lokális halmaz egyes tagjai pl. beolvadnak vagy éppen közelednek hozzánk, és történt is ez a múltban, valamint más megfigyelt rendszerekben is.


Az a bizonyos "lambda" a galaxishalmazok közötti üres (!) tér tágulásáról szól, és szólt is mindig eredetileg is Einstein tollából, vagy éppen Novobádszky Károly elfeledett értelmezésében. Óriási tárgyi tévedések vannak, sajnos még sokszor egyetemi tankönyvekben oktatva is, a National Geographic "oktatófilmek" meg népszerű feketelyukas könyvek társairól nem is beszélve. Ezt csak kiegészítésképpen. (amúgy egyetlen magyar szó ami "ly"-vel kezdődik, a lyuk és származékai. Hogy lehetett "juk" -ként leírni, ez már az internet pusztítása és a lakossági analfabétizmus.)


Azt külön hagyjuk hogy a Swarzschild- vagy Kherr-féle fekete lyukak az üres, részecskéket nem tartalmazó téridő matematikai leírásai, arra nincsenek egyenleteink, mit csinál mindez anyaggal és hogy helyezkedik el benne, hogy viselkedik, sőt egyáltalán hogy jön létre. A modellek már a "kész" fekete lyukakkal számolnak, gálánsan átlépve a hogyan-t. (ne feledjük külső szemlélő számára a fekete lyukba a test végtelen ideig zuhan, egyre nagyobb vöröseltolódással, ergo akkor a mi időnkben hogy van belőle 1 is? :-) ) Kellene az egyesített kvantumgravitációs elmélet ehhez, sajnos nem fedeztük még fel. Hajrá.


2. A rendszerek nyugalmi energiái nem jelentik azt hogy 100%-ban kinyerhetőek vagy éppen felrobbanthatóak.

Az E=mc^2 összefüggés arra mutat rá, mennyi a rendszer teljes nyugalmi energiája, és az átrendeződések, reakciók vagy bomlások utáni termékeknek is lesz egy energiája. A kettő közötti különbség a szétsugárzott energia.


A levezetések helyesek, de azzal a bökkenővel, 60kg antianyag előállítása pontosan akkora energiabefektetést igényel, amekkora az öntömege és még a kinetikus energiája (csak gyorsítókban vagyunk erre képesek), és hát itt sincs 100% hatásfok. Az igazság az, hogy néhány millió db antianyag atom (pozitronnyaláb) előállítása is jóval nagyobb energiát igényel, mint amit a végén visszakapunk, nem beszélve arról hogyan tároljuk (jelenlegi tudásunkkal csak igen erős mágneses terekkel lehetséges, de annak is van "elszivárgása"). És akkor ez még 0,00000000000000001 g anyag amiről beszélünk.


Külön tetszik, hogy ki van emelve hogy az a 60kg-os felnőtt nyugalmi állapotban értendő :-) Igy sikerült értelmezni a nyugalmi energiát.


3. Az az idézett 15.000db uránatom nagy hülyeség, számoljunk utána, minden kilogramm Uránban kb. 0,05 mol, azaz 3x10^22 db atom van, leírva 30 000 000 000 000 000 000 000 db atom.

Az atombombák robbanófejében kilogrammos nagyságrendben van jelen fém urán.


4. Mindezeken túl, 5 milyen hidrogénbomba?

Mert abból vannak 200-300 kilotonnásak, esetleg 800-asok hadrendben ICBM-eken. A stratégiai csapásmérő fejek 5 megásak, a legnagyobb eddigi gyártott kb. 50 megatonna. Ezeket már bombaként kell ledobni. Összehasonlításképpen, a Hirosimai atombomba 15kT-s volt. Ez se mindegy, bár a matamatikát ez a két-három nagyságrend kb. nem zavarja.


5. Rácsodálkozni persze rá lehet, hogy mennyi anyag és energia is ekvivalens egymással, és ez mire lenne képes.

Egy 8-10 Naptömegű szupernóva fél évig úgy világít mint egy egész 200 milliárd csillagot tartalmazó galaxis. (és ez még csak a tömegenergia kb. 2%.-a)

Jellemző az emberiségre hogy a tárolt energiát valami robbanással vagy egyéb pusztítási egységgel szeretné fejben azonosítani.


Miért nem azt írjuk, ennyi energiával X évig lehetne ingyen világítani a teljes bolygón vagy öntözni Afrikát, felszámolni az éhínséget vagy megoldani és kiváltani az olaj-szén alapú fosszilis energetikát.


Amúgy egyenesen következik is belőle, sajnos a történelem is igazolja, mire is használja Homo Sapiens elsőként, ha feltalálja. Az antianyagból is előbb annihilációs bomba lesz, ha majd sikerül megépíteni, bizonyosan rajta van már a projekten dollármilliárdokkal az emberiség úgynevezett "elitje". Bízzunk benne, ennyi antianyagot fizikai képtelenség normál körülmények között tárolni.

2014. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2-es pontban kivágta a nullákat, csak a pontosság kedvéért, 0,00 000 000 000 000 001 g anyagról beszélünk (tíz-a-mínusz-tizenhetediken, ha esetleg megint kivágja)
2014. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!